کد خبر : ۲۳۹۸۲۵
مدیر امور بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت:
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
مدیر امور بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: با موافقت مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران، ۵۰ هزار تن کنسانتره و ۵۰ هزار تن سنگ‌آهن در این بازار عرضه می‌کنیم.

خواندن ۲ دقیقه

بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش  بورس نیوز، حسین اطمینان، مدیر امور بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اظهار کرد: تا پایان سال جاری حداقل ۱۵۰ هزار تن سنگ‌آهن و ۲۰۰ هزار تن کنسانتره آهن از سوی چادرملو در بورس کالا عرضه می‌شود.

وی در خصوص اهمیت این کالا برای اقتصاد کشور افزود: سنگ‌آهن به عنوان ماده اولیه کارخانجات فولادسازی همواره به عنوان یک ماده استراتژیک شناخته می‌شود، در سال‌های اخیر با توجه به کاهش یافتن ذخایر معادن سنگ‌آهن فعال، خصوصا معادن بزرگ، این شرکت‌ها برای تامین مواد اولیه خود به خرید سنگ‌آهن از سایر معادن و بازار روی آورده‌اند.

مدیر بازرگانی چادرملو عدم وجود مرجع قیمت‌گذاری استاندارد و وجود واسطه‌های متعدد بین معادن و مصرف‌کننده نهایی را سبب آشفتگی این بازار عنوان کرد و خاطرنشان کرد: این نابه‌سامانی موجب شده بود که معدنکار و مصرف‌کننده نهایی در این فرایند منتفع نشوند و اکثر سود به سمت واسطه‌ها سوق پیدا کند؛ لذا با سامانه بورس کالای ایران به عنوان یک بستر شفاف و استاندارد و شرایط رقابت یکسان برای خریداران و همچینین شفافیت عرضه برای تولیدکنندگان، قطعا تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به سمت شفاف‌سازی و شرایط استاندارد خواهند رفت. به همین دلیل است که استقبال قابل توجهی از بورس کالا برای عرضه این محصول شده است.

اطمینان در پاسخ به این سوال که چرا با وجود کاهش ذخایر موجود سنگ‌آهن چادرملو، این شرکت اقدام به عرضه سنگ‌آهن در بورس کالا می‌کند، تصریح کرد: در بخشی از چرخه فراوری سنگ‌آهن در شرکت چادرملو، سنگ‌های با خاصیت مغناطیسی بالا که قابلیت استفاده در کارخانه‌های فراوری و تولید کنسانتره را ندارند، به عنوان مازاد محسوب می‌شود و بدیهی است که می‌توانیم این محصول را به بازار عرضه کنیم.


  • بیشتر بخوانید:

فروش۳۰۰ هزارتن سنگ آهن کلوخه و دانه‌بندی در بورس کالا

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "حفارس" سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت حمل ونقل بین المللی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "رمپنا" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت گروه مپنا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ برگزار خواهد شد.
سود ۴۰ ریالی در مجمع

سود ۴۰ ریالی در مجمع "ونیرو" تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری نیرو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ برگزار شد.

"میهن" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی شرکت بیمه میهن در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۸ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: