کد خبر : ۲۴۰۶۹۱
مدیرعامل بانک مسکن گفت:
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
مدیرعامل بانک مسکن گفت: بانک مسکن و مسکن‌تک قصد دارند با سایر ارکان حوزه ساخت و ساز در کشور از جمله شرکت های فعال بانک در این حوزه، در جهت ساخت و سازهای مبتنی بر تکنولوژی و سبک سازی پیش قدم شود.
 
خواندن ۲دقیقه

مدیرعامل بانک مسکن+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محمود شایان، مدیرعامل بانک مسکن با تشریح جزئیات برگزاری نخستین رویداد ایران پراپ‌تک (Iran Proptech) گفت: علاوه بر حضور ۳۰ شتاب دهنده، ۴۸ نهاد سرمایه گذاری نیز به صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت در رویداد اعلام حضور کردند که قرار است شتاب دهنده‌ها و نهاد‌های سرمایه گذاری با شرکت‌های حاضر در رویداد مذاکره کنند.

وی افزود: در رویداد ایران پراپ‌تک علاوه بر اینکه نشست‌های سرمایه گذاری برگزار خواهد شد، فرصت مذاکرات B۲B بین شرکت‌ها (مذاکره تجاری مستقیم دو طرفه) نیز فراهم می‌شود.

شایان با بیان اینکه بانک مسکن برای ایجاد یک مرکز نوآوری در صنعت بانکی و ساخت و ساز به منظور ایجاد ارتباط بین صنعت ساختمان و صنعت بانکی احساس نیاز کرد، ادامه داد: از همین رو خوشبختانه این مرکز تحت عنوان مرکز نوآوری مسکن‌تک راه اندازی شد که امیدواریم در پایان این رویداد، این مرکز هم بتواند تعدادی از شرکت‌ها را جذب کند.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های بانک مسکن برای حمایت از ساخت‌وساز «تکنولوژی پایه» صرفا منوط به برگزاری این رویداد نیست، گفت: این رویداد نقطه آغاز است، فارغ از اینکه چه تعداد شرکت بتوانیم جذب کنیم، این مسیر همواره فعال خواهد بود و بانک مسکن هم قصد دارد با ایجاد زیرساخت‌های لازم در فضای نوآورانه صنعت ساختمان وارد شود.

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه طبق آمار مراجع رسمی و سازمان نظام مهندسی ساختمان میزان و سهم نوآوری در سود حاصل از صنعت ساخت و ساز در کشور ما کمتر از یک درصد بوده، خاطرنشان کرد: این به هیچ وجه آمار خوبی نیست، به همین دلیل در فرایند توسعه ساخت و ساز در کشور نوآوری دیده نمی‌شود، در حالی که در شرایط اقتصادی باید به سمت ساخت ساختمان‌های سبک تر، با تکنولوژی بالاتر و قیمت تمام شده پایین‌تر حرکت کنیم، اما چون این نوآوری تاکنون در صنعت ساختمان نهادینه نشده، این اتفاق هم رخ نداده است.

شایان بیان کرد: بانک مسکن و مسکن‌تک قصد دارند با سایر ارکان حوزه ساخت و ساز در کشور از جمله شرکت‌های فعال بانک در این حوزه، در جهت ساخت و ساز‌های مبتنی بر تکنولوژی و سبک سازی پیش قدم شود. این همان اهداف اصلی و چارچوبی است که در نهایت از این رویداد و بعد از برگزاری آن انتظار داریم.

وی گفت: صنعت ساخت و ساز در کشور ما جزو صنایع با گردش مالی بالا بوده؛ بنابراین انتظار می‌رود که نوآوری در آن بیشتر باشد، به دلیل اینکه صنعت ناشناخته است و فناوری هم به درستی جریان پیدا نکرده بنابراین فعالیت‌های نوآورانه را در ساخت و ساز نمی‌بینیم.

وی با بیان اینکه این رویداد در سال‌های آینده نیز ادامه دارد گفت: علاوه بر این در قالب مرکز نوآوری «مسکن تک» برای توسعه فرهنگ سازی در این حوزه برنامه داریم که یکی از این برنامه‌ها پایه ریزی برای جایزه ملی نوآوری در حوزه ساخت و ساز خواهد بود.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تصمیم به افزایش سرمایه در مجمع

تصمیم به افزایش سرمایه در مجمع "وتعاون"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه تعاون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ برگزار خواهد شد.

"ودانا" در تصور انتخاب اعضای هیات مدیره در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری دانایان پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ برگزار می‌شود.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "وبرق" در دهمین روز شهریورماه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری کارکنان صنعت برق در منطقه زنجان و قزوین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "شفارس" در جریان باشند

شرکت صنایع شیمیایی فارس زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: