کد خبر : ۲۴۱۳۳۹
۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
ایلان ماسک گفت: علت افزایش قیمت بیت‌کوین، گفت‌وگوی وی با استخراج‌کنندگان بیت‌کوین آمریکای شمالی است.

خواندن ۲ دقیقه

قیمت بیت کوین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، بعدازظهر روز دوشنبه بعد از اینکه مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک در توییتر خود اعلام کرد که وی در حال بحث و گفتگو در مورد پایداری سکه دیجیتالی است، قیمت بیت‌کوین حدود ۴ درصد افزایش پیدا کرد.

براساس این گزارش، بیت‌کوین در حدود ساعت ۱۵:۴۲ با قیمت ۳۸ هزار و ۷۴ دلار معامله شد. ایلان ماسک توییت کرد که با استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در آمریکای شمالی صحبت کرده و آنان متعهد شده‌اند از انرژی‌های تجدیدپذیر در استخراج بیت‌کوین استفاده کنند و از تمام استخراج‌کنندگان در سراسر دنیا نیز چنین درخواستی دارند. پس از این توییت در عرض چند دقیقه، قیمت به بیش از ۳۹ هزار و ۵۰۰ دلار افزایش یافت. به‌طورکلی، بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۷ درصد رشد کرده است.

مایکل سایلور، مدیرعامل میکرو استراتژی، پس از پیگیری توییت ماسک اعلام کرد که وی میزبان جلسه‌ای بین مدیرعامل تسلا و برخی استخراج‌کنندگان بیت‌کوین بود که منجر به تشکیل شورای استخراج بیت‌کوین و باعث پایداری بیت‌کوین می‌شود.

ماسک یکی از حامیان بزرگ ارز رمز‌های پایه بوده و در سال گذشته چندین بار باعث افزایش قیمت سکه‌های دیجیتال از جمله بیت‌کوین شده اما توییت‌ها و نظرات وی در مورد ارز رمزنگاری شده اغلب قیمت‌ها را به شدت صعودی یا نزولی می‌کند.

تسلا به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خریداری کرده و آن را به‌عنوان روش پرداخت قبول می‌کند. این شرکت بعدا اعلام کرد که سود خالص ۱۰۱ میلیون دلاری فروش بیت‌کوین طی سه‌ماهه گذشته را ثبت کرده و این کمک می‌کند سود خالص خود را در سه‌ماهه اول به رکورد بالاتری برساند.

بااین‌حال، اوایل ماه جاری رابطه او با سکه دیجیتال تغییر کرد. وی در تاریخ ۱۲ ماه مه در توییت خودنوشت که این شرکت خرید‌های وسایل نقلیه در ازای بیت‌کوین را به‌خاطر افزایش سریع استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت‌کوین به حالت تعلیق درآورده است.

 


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وپارس" به گوش می رسد

مجمع عمومی بانک پارسیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "جم" در جریان باشند

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی جم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ برگزار می شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "قجام" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ برگزار خواهد شد.
افزایش سرمایه ۳۶۸

افزایش سرمایه ۳۶۸"شبندر" در مجمع

مجمع عمومی شرکت پالایشگاه بندر عباس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: