۰۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۶
وزارت دادگستری آمریکا اعلام داشت، بشیر و تاکانه بین اوت ۲۰۰۹ و ژوئیه ۲۰۱۴ در این دسیسه با تقاضای رشوه از سوی شرکت استارت-آپ انرژی کانادایی در ازای پارتی بازی برای آن در دستیابی به حقوق نفتی در چاد دست داشته‌اند.

خواندن ۲ دقیقه

دو دیپلمات سابق چاد متهم به پذیرش رشوه دومیلیون دلاری از یک شرکت استارت آپ

به گزارش بورس نیوز، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: یک کیفرخواست بازگردانده شده توسط هیات منصفه بزرگ فدرال در واشنگتن دی. سی در ۲۰ مه ۲۰۲۱ از حالت مهر و موم خارج شده و در آن سفیر سابق جمهوری چاد در آمریکا و کانادا و همچنین معاون رئیس سابق هیات دیپلماتیک چاد در آمریکا و کانادا از بابت جلب و پذیرش یک رشوه دو میلیون دلاری از سوی یک شرکت استارت-آپ انرژی کانادایی و دسیسه چینی برای پولشویی در قبال این رشوه پرداختی با هدف پنهان ساختن ماهیت واقعی آن متهم شناخته شدند.

بر اساس این بیانیه، وزارت دادگستری آمریکا اعلام داشت، بشیر و تاکانه بین اوت ۲۰۰۹ و ژوئیه ۲۰۱۴ در این دسیسه با تقاضای رشوه از سوی شرکت استارت-آپ انرژی کانادایی در ازای پارتی بازی برای آن در دستیابی به حقوق نفتی در چاد دست داشته‌اند.

در این بیانیه آمده است، همسر تاکانه و یک فرد چادی دیگر سهام این شرکت انرژی را در چارچوب رشوه دو میلیون دلاری از سوی نعیم طیب، یک شهروند کانادایی و سهامدار اصلی شرکت انرژی، به دست آوردند و بخش اصلی رشوه به همسر بشیر، نوراشام بشیر نیام به موجب یک قرارداد جعلی خدمات مشاوره دهی که او هرگز عملا ارائه نکرد، پرداخت شد.

این متهمان اتهامشان دسیسه‌چینی برای ارتکاب پولشویی بوده و بشیر، تاکانه و نیام همچنین از بابت پولشویی متهم شناخته شده و با حداکثر مجازات ۲۰ سال حبس مواجه هستند.


  • بیشتر بخوانید:

اقامت از طریق کارآفرینی در کره جنوبی

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"وبشهر" در تدارک برگزاری مجمع

مجمع عمومی شرکت توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"فنورد" در ۴ روز آینده به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار خواهد شد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "کپرور" در ماه آینده

مجمع عمومی شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ برگزار می‌شود.
سهامداران آگاه باشند که مجمع

سهامداران آگاه باشند که مجمع "بوعلی" نزدیک است

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی بوعلی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ برگزار می‌شود.

"آبادا" در مجمع ۵۶ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: