کد خبر : ۲۴۱۳۷۸
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید احتمالا در تابستان برخی از انواع لاستیک‌ها با افزایش قیمت مواجه خواهند شد.

احتمال افزایش قیمت تایر

مصطفی تنها در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت تولید مطلوب است البته در اوایل سال به دلیل شیوع موج چهارم کرونا تولید تحت تاثیر قرار گرفته بود که برطرف شده است.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر با بیان اینکه سال گذشته ۲۲ میلیون حلقه لاستیک سواری تولید شد، افزود: در فروردین ماه ۱۵ هزار و ۴۵۰ تن انواع لاستیک تولید شد که دو درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش تولید داشته است.

وی درباره تامین مواد اولیه گفت: با توجه به اینکه کشور با تحریم مواجه است تامین مواداولیه با مشکل انجام می‌شود، اما به هر روشی که بوده تاکنون اجازه ندادیم تولید متوقف شود.

تنها درباره تامین ارز از بیان کرد: هر چند تامین ارز برای واردات با مشکلاتی روبه رو است، اما از سوی بانک مرکزی صورت می‌گیرد.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان تایر با بیان اینکه آماری درباره رشد قیمت مواد اولیه ندارم، خاطرنشان کرد: کشور با تورم ۶۰ درصدی همراه است و به طور طبیعی در همه بخش‌ها این تورم اثرگذار است و در بخش صنعت نیز اعمال می‌شود در نتیجه در قیمت تمام شده کالا تاثیر می‌گذارد همانطور که قیمت لاستیک در حال حاضر نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا درخواستی برای افزایش قیمت در سال جدید صورت گرفته است، تصریح کرد: نرخ گذاری لاستیک از چند ماه گذشته به این صنعت واگذار شده، اما سازمان حمایت بر آن نظارت خواهد داشت.

تنها با بیان اینکه از پاییز سال گذشته، افزایش قیمت جدیدی در لاستیک نداشتیم، افزود: احتمالا در تابستان برخی از انواع لاستیک‌ها با افزایش قیمت مواجه خواهند شد.


بیشتر بخوانید:

تحلیل نمادهای لاستیک‌ساز

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"بترانس" آماده برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی شرکت ایران ترانسفو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ برگزار می شود.
مجمع

مجمع "دپارس" در هشتمین روز تیرماه

مجمع عمومی شرکت پارس دارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ برگزار می‌شود.

"شاراک" سهامداران را به مجمع دعوت کرد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی شازند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران "غبهار" بخوانند

شرکت کشت و صنعت بهاران گلبهار خراسان زمان پرداخت سود به سهامدارانش را مشخص کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: