کد خبر : ۲۴۱۵۳۴
در هفته گذشته؛
۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
هفته گذشته نخستین پذیرش کنتور برق در بورس کالا طی سال جاری انجام شد تا معاملات مناقصه که از اسفند سال گذشته با درخواست خرید کنتور برق آغاز شده بود طی روز‌های آینده به جریان بیفتد.

خواندن ۲ دقیقه

مناقصه در سال ۱۴۰۰ +بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، هفته گذشته نخستین پذیرش کنتور برق در بورس کالا طی سال جاری انجام شد تا معاملات مناقصه که از اسفند سال گذشته با درخواست خرید کنتور برق آغاز شده بود طی روز‌های آینده به جریان بیفتد.

بر اساس این گزارش، مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌ای از پذیرش کالای کنتور برق شرکت سنجش نیروی هوشمند در بازار اصلی این بورس خبر داد.

براساس این اطلاعیه، پذیرش شرکت سنجش نیروی هوشمند پس از بررسی مدارک و مستندات در دویست و نود و دومین جلسه کمیته عرضه در تاریخ ۴ خرداد ماه جاری در بازار اصلی بورس کالای ایران مورد تصویب قرار گرفت.

معاملات مناقصه در بورس کالا از ۲ اسفند ماه ۱۳۹۹ کلید خورد و این ابزار در اختیار شرکت‌های متقاضی خرید از بورس کالا قرار گرفت.

در روند معاملات مناقصه در بورس کالا، خریدار یک محصول در اطلاعیه‌ای اعلام می‌کند که تمایل به خرید چه کالایی و با چه مشخصاتی را دارد؛ به دنبال انتشار این اطلاعیه مناقصه، شرکت‌هایی که برای عرضه کالای مورد نظر در بورس پذیرش شده اند می‌توانند در مناقصه شرکت کنند.

موضوع مهم در خصوص معاملات مناقصه، رقابت عرضه کنندگان در جهت کاهش قیمت‌ها و جلب نظر خریداران است. به عبارت بهتر تاکنون در روش مزایده محصولات در بورس کالا، رقابت قیمت به سمت قیمت‌های بالاتر بود و فردی که قیمت بالاتری را اعلام می‌کرد برنده مزایده می‌شد، اما در مناقصه، عکس این اتفاق حاکم است و برنده مناقصه شرکتی خواهد بود که حاضر به فروش کالا با قیمت پایین تری باشد؛ همچنین پس از آنکه برنده مناقصه تعیین شد، وارد فرآیند تسویه و تحویل معاملات می‌شویم که این فرآیند در معاملات مناقصه مشابه معاملات مزایده بوده و دستورالعمل یکسانی دارد.


  • بیشتر بخوانید:

عرضه بخشی از محصولات "شکربن" در بورس کالا

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"وبشهر" در تدارک برگزاری مجمع

مجمع عمومی شرکت توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"فنورد" در ۴ روز آینده به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار خواهد شد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "کپرور" در ماه آینده

مجمع عمومی شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ برگزار می‌شود.
سهامداران آگاه باشند که مجمع

سهامداران آگاه باشند که مجمع "بوعلی" نزدیک است

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی بوعلی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ برگزار می‌شود.

"آبادا" در مجمع ۵۶ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: