۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴
در اقدامی جهادی با تجهیز ۳۷ روستای دیگر استان یزد به اینترنت پرسرعت، تمامی ۳۳۷ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان تحت پوشش اینترنت نسل ۳ یا ۴ قرار گرفتند.

خواندن ۲ دقیقه

همراه اول+بورس نیوز


به گزارش بورس نیوز، آیین بهره برداری و جشن دسترسی تمام روستا‌های استان یزد به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات صبح امروز دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰، با افتتاح دو پروژه توسعه سایت همراه اول به شکل نمادین در دو روستای «زرجوع» و «شادکام» با حضور و دستور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آیت الله محمدرضا ناصری نماینده، ولی فقیه و امام جمعه یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد، سیدجلیل میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد و فرمانداران شهرستان‌های بافق و اردکان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

همراه اول، اپراتور اصلی توسعه اینترنت پرسرعت در روستا‌های یزد

آذری جهرمی در این مراسم با بیان اینکه سرمایه گذاری در هیچکدام از این روستا‌هایی که بر مبنای طرح خدمات عمومی اجباری روستایی به اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند، سودآور نیست، اظهار کرد: سرمایه گذاری در این روستا‌ها زیان ده است، اما دولت این هزینه‌ها را انجام می‌دهد تا بین دانش آموز عزیزی که در روستا زندگی می‌کند با دیگری در شهر، تفاوتی وجود نداشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تقدیر و تشکر از عوامل اصلی و اجرایی توسعه ارتباطات روستایی در این پروژه تصریح کرد: همراه اول زحمت اصلی توسعه ارتباطات روستایی در استان یزد و اتصال آن‌ها به شبکه ملی اطلاعات را کشیده و اکنون پهنای باند مصرفی این استان در مجموع با ۳۰ برابر افزایش به نسبت سال ۱۳۹۲، از ۴ به ۱۲۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

بهره مندی عادلانه دانش آموزان روستایی و عشایر از امکانات آموزشی

آیت الله ناصری، امام جمعه یزد نیز توجه به مناطق محروم و روستا‌ها را اقدامی ارزنده و در راستای رضایت الهی عنوان و گفت: تا پیش از این بسیاری از دانش آموزان روستایی و عشایر برای امر تحصیل با مشکل مواجه بودند؛ اما اکنون با توسعه‌هایی که در حوزه ارتباطات صورت گرفته، امکانات آموزشی در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

 

اتصال روستا‌های یزد به اینترنت پرسرعت و فرصتی برای مهاجرت معکوس

محمدعلی طالبی، استاندار یزد نیز در جشن اتصال تمامی روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان یزد به اینترنت پرسرعت رویکرد اقتصاد دانش بنیان را محور اصلی توسعه این استان بیان کرد و گفت: خوشبختانه غلبه رویکرد اقتصاد دانش بنیان بر مباحث توسعه این استان از جمله مهمترین اتفاقاتی بوده که افتاده است؛ اگر بهره مندی مناسبی از ظرفیت‌های ارتباطی ایجاد شده داشته باشیم می‌توانیم پایداری شرایط روستا‌ها و مهاجرت معکوس را داشته باشیم.

اقدامات جهادی همراه اول در اتصال روستا‌های یزد به شبکه ملی اطلاعات در کمتر از یک ماه

محمدرضا پاکدل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد نیز خبر از افزایش شهر‌های تحت پوشش نسل‌های سوم و چهارم (۳G و ۴G) این استان از ۵ به ۲۴ شهر داد و گفت: با افتتاح پروژه‌های توسعه‌ای امروز و اتصال ۳۳۷ روستا که معادل ۱۰۰ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان یزد می‌شود، ۴۶۹۰۵ خانوار روستایی یا به عبارتی ۱۵۱۲۵۵ نفر روستایی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

وی به نقش همراه اول در توسعه ارتباطات ۳۷ روستایی که بعد از دستور وزیر ارتباطات و کمتر از یک ماه به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند، اشاره داشت و عنوان کرد: سرمایه گذاری که در یک ماه گذشته انجام شد ۲۰ میلیارد تومان بود؛ تلاش همراه اول و اقدام جهادی که داشتند توانستیم روستا‌های باقیمانده را به شبکه ملی اطلاعات متصل کنیم که براساس گزارش‌های ساعت به ساعتی که دریافت می‌کردم کیفیت ارتباطات در تمامی روستا‌ها مطلوب است.

براساس این گزارش، همراه اول با نقش آفرینی گسترده و تعهد به اجرای پروژه USO توانسته پوشش ارتباطات خود مبتنی بر نسل‌های نوین تکنولوژی را در صد درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار یا به عبارتی ۳۳۷ روستای استان یزد فراهم آورد.

گفتنی است همراه اول به عنوان «لوکوموتیو پرقدرت مسیر حرکتی ایران دیجیتال» از سال ۱۳۹۵ ورود به فناوری ۵G را به عنوان اپراتور پیشرو، آغاز کرده و با استفاده از توان داخلی شامل تیم‌های فنی اپراتور و شرکت‌های ایرانی، فرآیند بومی سازی این فناوری (نسل پنجم) را از آن زمان در حال راهبری است.

شرکت ارتباطات سیار ایران به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور با بهره برداری رسمی از ۵G روی شبکه واقعی، توانست اسفند ماه ۱۳۹۹ برای نخستین بار در ایران، به سرعت ۳.۶۳۳ گیگابیت بر ثانیه دست پیدا کند که تا پیش از آن بی سابقه بود.


  • بیشتر بخوانید:

درآمد ۱۹.۳۸۵ میلیارد ریالی "همراه"

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"وبشهر" در تدارک برگزاری مجمع

مجمع عمومی شرکت توسعه صنایع بهشهر در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ برگزار خواهد شد.

"فنورد" در ۴ روز آینده به مجمع می‌رود

مجمع عمومی شرکت نورد و تولید قطعات فولادی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ برگزار خواهد شد.
گردهمایی سهامداران

گردهمایی سهامداران "کپرور" در ماه آینده

مجمع عمومی شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ برگزار می‌شود.
سهامداران آگاه باشند که مجمع

سهامداران آگاه باشند که مجمع "بوعلی" نزدیک است

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی بوعلی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ برگزار می‌شود.

"آبادا" در مجمع ۵۶ تومان تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: