کد خبر : ۲۴۳۵۳۶
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به رشد تورم و رشد اقتصادی کشور و مدنظر قرار دادن این دو مقوله باید انتظار رشد بیشتری از بورس داشت.

چشم انداز رشد بیشتر بورس

صادق قاسمی در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: بخشی از رشد بورس مربوط به نرخ دلار است که از قیمت ۲۲ هزار تومان فاصله گرفته و از طرفی گزارش‌هایی که درباره نرخ تورم اعلام‌شده وضعیت انتظار تورمی را افزایش داده است و مذاکرات برجام نیز به سرانجام خاصی نرسیده و تمام این موارد در کنار هم موجب رشد بورس شده است.

کارشناس بازار سرمایه افزود: تعیین تکلیف انتخابات ریاست جمهوری در کنار گزارش‌های خوب شرکت‌ها و وضعیت مناسب نرخ‌های جهانی نیز از سایر عوامل رشد بازار سرمایه محسوب می‌شوند.

وی گفت: اکثر کارشناسان اذعان دارند که شاخص یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار واحد تا یک‌میلیون و ۱۵۰ هزار واحد کف شاخص محسوب می‌شود و با پشت سر گذاشتن مقاومت یک‌میلیون و ۲۳۰ هزار واحد وضعیت بازار آرام‌تر شده است.

قاسمی بیان کرد: در گروه‌های مختلف، صنایع افزایش نرخ‌هایی گرفتند که موجب شده شرایط بازار به نسبت ماه‌های گذشته بهتر شود هرچند همانند نیمه نخست سال گذشته نخواهد بود، اما از رخوت و رکود نیمه دوم سال ۹۹ عبور می‌کند.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: طی چند هفته اخیر پول حقیقی وارد بازار شده و به‌مرورزمان این شرایط بهتر خواهد شد، اما با اتفاقاتی که در سال گذشته رخ داد بازار به‌زودی آن را فراموش نخواهد کرد و اعتماد به‌زودی بازنمی‌گردد.

وی افزود: رشدی که از بازار توقع داریم بخشی مربوط به رشد اقتصادی کشور و بخشی مربوط به تورم است و باید در محاسبات این دو موضوع را مدنظر قرار دهیم و با توجه به این دو مقوله به نظر می‌رسد باید انتظار بیشتری از بازار داشت.


بیشتر بخوانید:

امید به ادامه رشد بورس با ورود پول حقیقی

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

" قیستو " حسابرس و بازرس قانونی انتخاب کرد

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت قند بیستون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "حکشتی " در آخرین روز تابستان

مجمع عمومی عادی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ برگزار خواهد شد.
در مجمع

در مجمع " صبا " ۱۹۳ تومان تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صباتامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ برگزار شد.
اقدام به تغییر هیات مدیره

اقدام به تغییر هیات مدیره "حتاید" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: