کد خبر : ۲۴۳۷۶۱
دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس :
۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۲
دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:قیمت‌گذاری دستوری در دولت‌های گذشته تجربه شده و چالش‌های زیادی را برای اقتصاد و مردم و تولید به وجود آورده، از این رو این انتظار از دولت سیزدهم می‌رود که با شیوه‌های اقتصادی به تنظیم بهینه بازار‌ها ورود کند.

بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، حسین حاتمی، دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نقش دولت در تنظیم مناسبات اجتماعی و اقتصادی را نمی‌توان منکر شد، اظهار کرد: اساساً دولت‌ها سعی دارند با ورود به حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی، کارکرد موثری از خود به نمایش بگذارند که در بسیاری از موارد این مداخله گری‌ها نتایج عکس داده که باید در شیوه و کیفیت ورود دولت به حوزه‌های مختلف تجدیدنظر شود.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس افزود:شاید دخالت دولت در روند قیمت کالا‌ها را نتوان به کلی حذف کرد، اما قطعا می‌توان شیوه ورود دولت به بازار و قیمت کالا‌ها را اصلاح کرد. دستور دادن دولت‌ها به بازار را در دوره‌های مختلف نمی‌توانیم منکر شویم، اما موضوع مهم آن است که ایجاد یک رویکرد منطقی با مشاوره افراد صاحب نظر و فعالان بازار باید نوع نگاه دولت به بازار را مبتنی بر شیوه‌های علمی و مناسبات اقتصادی کند.

این نماینده مجلس با تاکید بر این موضوع که امروز قیمت گذاری دستوری به یک معضل بزرگ اقتصادی تبدیل شده است، گفت: قیمت‌گذاری دستوری در دولت‌های گذشته تجربه شده و چالش‌های زیادی را برای اقتصاد و مردم و تولید به وجود آورده، از این رو این انتظار از دولت سیزدهم می‌رود که با شیوه‌های اقتصادی به تنظیم بهینه بازار‌ها ورود کند.

حاتمی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در دولت سیزدهم شاهد توسعه بیشتر بازار سرمایه و به خصوص بورس کالا باشیم، گفت: فضای دولت آینده مبتنی بر توسعه مناسبات تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کالا‌ها در بورس کالا خواهد بود تا با رویکردی تجربه شده براساس شیوه‌های علمی، شفافیتی کامل در مبادلات کالایی کشور حکمفرما شود که در صورت تحقق این مهم بسیاری از چالش‌های اقتصادی امروز حل شده و روابط اقتصادی مثبت در کشور جاری می‌شود.


  • بیشتر بخوانید:

قیمت‌گذاری و دخالت دستوری شفافیت بازار را تهدید می‌کند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
انتخاب هیات مدیره جدید

انتخاب هیات مدیره جدید "شسپا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت نفت سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار شد.

"نبروج" مجددا مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نساجی بروجرد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع "شتولی" ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی شرکت تولی پرس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "پترول" به گوش می رسد

مجمع عمومی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "تاصیکو" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: