کد خبر : ۲۴۳۷۸۴
مدیر منطقه برق شهرستان پاکدشت گفت:
۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۹
مدیر منطقه برق شهرستان پاکدشت گفت: ۱۳ دستگاه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال (ماینر) در بازرسی از یک کارگاه در این شهرستان کشف شد.

دستگاه ماینر+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، حمیدرضا نادری، مدیر منطقه برق شهرستان پاکدشت اظهار کرد: در پی دریافت گزارشات مردمی و رصد‌های اطلاعاتی، بازرسان منطقه برق موفق شدند تا کارگاهی که با استفاده از کابل قبل از کنتور اقدام به استفاده برق غیرمجاز شده بود را شناسایی کردند.

وی افزود: با شناسایی محل این فعالیت غیرقانونی، مأموران و بازرسان منطقه برق با هماهنگی مسوول قضایی وارد محل شده و در بازرسی، ۱۳ دستگاه ماینر ویژه استخراج رمزارز (بیت کوین) را کشف کردند.

وی ارزش تقریبی دستگاه‌های کشف شده را یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: استخراج هر بیت‌کوین معادل مصرف ۲۵ خانه مسکونی برق مصرف می‌کند.

نادری با اشاره به این‌که جمع آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز در راستای کاهش مصرف برق صورت می‌گیرد افزود: با توجه به مصرف بالای برق ماینر‌های استخراج ارز دیجیتال و با توجه به نزدیک شدن به پیک مصرف، کشف مزارع رمزارز در اولویت کار بازرسان منطقه است.

وی افزود: تا کنون با کشف ۶۰ مزرعه استخراج رمزارز در پاکدشت، بیش از سه هزار و ۹۰۰ دستگاه ماینر کشف شده که هر دستگاه به اندازه یک خانوار برق مصرف می‌کند.

رئیس منطقه برق پاکدشت از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف و موارد مشکوک در زمینه سوء استفاده از شبکه‌های برق، مراتب را با شماره تلفن ۰۲۱۳۶۰۲۵۳۰۲ به این شرکت اطلاع دهند تا موضوع پیگیری و اقدام‌های لازم جهت برخورد قانونی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه ارزان، خسارت زیادی به شبکه توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی ناخواسته را سبب می‌شوند.


  • بیشتر بخوانید:
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "شپلی" تا ۴ روز آینده

مجمع عمومی شرکت پلی‌اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "مارون" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار می‌شود.

"خفولا" در دهم ماه جاری به مجمع می‌رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت خدمات فنی فولاد یزد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع "بساما"

مجمع عمومی شرکت بیمه سامان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: