کد خبر : ۲۴۴۱۰۲
کارشناس بازارسرمایه:
۲۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۶
کارشناس بازارسرمایه گفت: انتظار می‌رود با ورود عرضه‌کنندگان و متقاضیان بیشتر به بورس کالا شاهد ایجاد یک رقابت سالم در معاملات، رشد حجم دادوستد‌ها در بورس و در نهایت کشف نرخ بهینه‌تر در حضور شمار زیادی از خریداران و فروشندگان باشیم.

صنعت سیمان در بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، امیرمسعود پرور، مدیر کالای کارگزاری گنجینه سپهر پارت اظهار کرد: با توجه به آنکه با ورود سیمان به بورس کالا، سیاست قیمت‌گذاری این محصول لغو شده، تولیدکنندگان زیادی در بورس پذیرش شده و درحال پذیرش هستند که این جریان با پیش‌قدمی شرکت‌های گروه "شستا" آغاز و به تدریج سایر هلدینگ‌ها و شرکت‌ها نیز ورود کردند؛ همچنین خریداران زیادی نیز برای تأمین نیاز‌های خود وارد بورس کالا شده اند و بر شمار آن‌ها نیز اضافه خواهد شد.

وی افزود: در گذشته نیز بحث عرضه سیمان در مقاطع مختلف در بورس کالا مطرح شده بود، اما هر بار که این محصول آماده عرضه می‌شد با بهانه‌هایی جلوی عرضه گرفته شده و بحث ورود سیمان به بورس از دستور کار خارج می‌شد.

مدیر کالای کارگزاری گنجینه سپهر پارت ادامه داد: طبق قاعده‌ای کلی در همه عرضه‌های بورسی، انجام معاملات در این بستر، شفافیت در معامله ایجاد می‌کند و طرفین معامله می‌توانند بازار را به نحو مطلوب‌تری مدیریت کنند؛ در مورد عرضه سیمان نیز این مهم در حال تحقق بوده و با وحدت رویه و همدلی فعالان بازار بدون شک شاهد مدیریت بهتر بازار سیمان خواهیم بود.

این کارشناس بازار‌های کالایی با تأکید بر عبور حجم معاملات سیمان از ۱.۵ میلیون تن بیان کرد: انتظار می‌رود با ورود عرضه‌کنندگان و متقاضیان بیشتر به بورس کالا شاهد ایجاد یک رقابت سالم در معاملات، رشد حجم دادوستد‌ها در بورس و در نهایت کشف نرخ بهینه‌تر در حضور شمار زیادی از خریداران و فروشندگان باشیم.

وی ادامه داد: هرچند شستا برای عرضه سیمان در بورس پیش‌قدم شده، اما سایر هلدینگ‌ها و شرکت‌ها نیز پذیرش شده و برخی نیز در مرحله پذیرش هستند که با تمرکز عرضه‌ها در بورس، خریداران نیز همگی وارد روند شفاف معاملات بورسی می‌شوند؛ همه این تحولات به معنای ایجاد یک تحول مثبت در صنعت سیمان و تولد شفافیت آماری در مبادلات این محصول است.

پرور درخصوص امکان خرید برای همه متقاضیان گفت: محدودیتی برای خریداران وجود ندارد و هر فردی که درخواست خرید سیمان از بورس را داشته باشد می‌تواند پس از دریافت کد معاملاتی، خرید خود را انجام دهد.


  • بیشتر بخوانید:

گرانفروشی دلالان ارتباطی به شرکت ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع "شپلی" تا ۴ روز آینده

مجمع عمومی شرکت پلی‌اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۶برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "مارون" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی مارون در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار می‌شود.

"خفولا" در دهم ماه جاری به مجمع می‌رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت خدمات فنی فولاد یزد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار خواهد شد.
تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۱۰۰ تومانی در مجمع "بساما"

مجمع عمومی شرکت بیمه سامان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: