۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
علیرضا عسگری مارانی از پیشکسوتان بازار سرمایه با بیان این موضوع که شفافیت در همه لایه‌های شستا افزایش یافته گفت: قیمت گذاری منصفانه یکی از ضرورت‌های اقتصاد کشور است که توسط مدیران این مجموعه دنبال شده است.

تاثیر اقدامات شستا برای ارتقای شفافیت و قیمت‌گذاری منصفانه

به گزارش بورس نیوز، علیرضا عسگری مارانی اظهار کرد: در دوره اخیر مدیریت شستا با حضور محمد رضوانی‌فر، اول صورت‌های مالی افشا شد و سپس شستا و شرکت‌های بزرگ آن به مرور وارد بازار سرمایه شدند. این رخداد میمون و مبارک که در دوره اخیر مدیریتی شستا شکل گرفت موجب شد عملکرد مدیران بر اساس نرخ سهام در بورس مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی با بیان این‌که ارتقا شفافیت در همه لایه‌های شستا از اقدامات مهم صورت گرفته، گفت: اقتصاد کشور از سیستم قیمت‌گذاری غیرمنصفانه رنج می‌برد، لذا سیستم قیمت‌گذاری منصفانه یکی از موارد با اهمیت در اقتصاد کشور محسوب می‌شود. شستا به عنوان یکی از مهمترین بنگاه‌های اقتصادی کشور در حوزه‌های مرتبط، چه سیمان یا دارو یا روغن‌های موتور و ... تلاش بسیاری برای حرکت به سوی قیمت‌گذاری منصفانه برداشته و ورود سیمان به بورس کالا یکی از موثرترین اقدامات در این حوزه محسوب می‌شود.

عسگری مارانی با بیان این‌که برنامه‌ریزی و اقدامات شستا در پیگیری تحقق دریافت گزارش‌های حسابرسی شده مقبول از سازمان حسابرسی یکی از اتفاقات مهم و ارزشمندی بوده که به پایداری و امیدواری ذی‌نفعان کمک می‌کند، گفت: هرچقدر صورت‌های مالی شفاف و مقبول باشد ذی‌نفعان و سهام‌داران شستا ارزیابی بهتری از شرکت خواهند داشت و طبیعتا امید به آینده بیشتر می‌شود به همین خاطر تلاش‌های شستا برای دریافت گزارش‌های مقبول برای آن‌هایی که به سهم نگاه بلند مدت دارند این دید را می‌دهد که می‌توانند با امید بیشتری بر روی آن تمرکز کنند.


  • بیشتر بخوانید:

"مدیریت" بازار سیمان بهتر می‌شود

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
انتخاب هیات مدیره جدید

انتخاب هیات مدیره جدید "شسپا" در مجمع

مجمع عمومی شرکت نفت سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ برگزار شد.

"نبروج" مجددا مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت نساجی بروجرد در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵برگزار خواهد شد.
مجمع

مجمع "شتولی" ۱۰ روز دیگر برگزار می‌شود

مجمع عمومی عادی شرکت تولی پرس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "پترول" به گوش می رسد

مجمع عمومی گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "تاصیکو" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در تاریخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۰برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: