کد خبر : ۲۴۴۲۰۸
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
کارشناس بازار سرمایه گفت: پس از انتخابات، ریسک‌های سیستماتیک بازار از بین رفت و دیگر اتفاقات بازار، ناشی از رفتار‌های سیاسی نیست بلکه به دلیل روند عرضا و تقاضا صورت می‌گیرد.

پایان ریسک‌های سیستماتیک بازار

حسین اورجلو در گفت‌وگو با بورس نیوز درباره روند رشد بازار، اظهار کرد: بازار کف خود را شناسایی کرده و تمام شرایطی که برای صعود نیاز دارد تقریباً مهیا است.

وی گفت: در حال حاضر ریسکی برای تهدید بازار وجود ندارد و اگر تمام این موارد را جمع‌بندی کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که بازار باید رشد کند و این اتفاق در حال رخ دادن است.

کارشناس بازار سرمایه افزود: رشد بازار در شرایط فعلی به ارزندگی سهام مرتبط است با توجه به شرایط تورمی در کشور و موج گرانی کالا‌ها که با آن روبه‌رو هستیم سهام، تنها چیزی که ارزان است.

وی گفت: گزارش‌های منتشرشده همه حاکی از رشد ۳۰ تا ۴۰ درصدی سود شرکت‌ها نسبت به سال گذشته است و این حاکی است تورمی و افزایش قیمت‌هایی که در کشور وجود دارد تأثیر خود را بر سود شرکت‌ها نیز می‌گذارد.

اورجلو بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود روند بازار ازنظر شاخص کل ضعیف و قوی شود، اما درمجموع روند کلی بازار صعودی خواهد بود.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: رشد شاخص به‌آرامی تا یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار واحد ادامه خواهد یافت، اما پس‌ازاین عدد، مدل خود را تغییر خواهد داد و جریان ورود پول به بازار تقویت می‌شود.

وی درباره تأثیر استقرار دولت جدید بر بازار تصریح کرد: از اکنون نمی‌توان دراین‌باره نظر داد، اما بررسی روند صعودی بازار حاکی است، رشد بازار تقریباً از پس از انتخابات آغازشده است.

اورجلو بیان کرد: پس از انتخابات، ریسک‌های سیستماتیک بازار از بین رفت و دیگر اتفاقات بازار، ناشی از رفتار‌های سیاسی نیست بلکه به دلیل روند عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد.

کارشناس بازار سرمایه درباره ریزش بازار در برخی از روز‌ها گفت: بازار هنوز باور به رشد ندارد به همین دلیل به سود‌های مقطعی بسنده می‌شود و زمانی که روند رشد کمی کند می‌شود صف‌های عرضه بیشتر می‌شود.


  • بیشتر بخوانید:

"شرکت‌های کوچک" آدرس بعد از کامودیتی‌ها شد

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
۳۵۰ ریال سود به ازای هر سهم

۳۵۰ ریال سود به ازای هر سهم " وسبحان"

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری سبحان در تاریخ برگزار ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ شد.
پرداخت سود

پرداخت سود " وخارزم " از سال آینده

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
تقسیم سود ۷۳ ریالی در مجمع

تقسیم سود ۷۳ ریالی در مجمع " حکشتی "

مجمع عمومی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ برگزار شد.

"خموتور" سهامداران را فراخواند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران درتاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: