کد خبر : ۲۴۶۰۹۳
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز:
۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۸
کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در حال حاضر شرایط بازار خوب و متناسبی است گفت: امسال دو سناریوی مختلف می‌توانیم در بازار داشته باشیم که هر دو رشدی خواهد بود.

۲ سناریوی پیش روی بورس

مهدی سوری در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: پس از اُفت‌ها و شرایطی که بازار با آن مواجه شده بود با تغییر دولت یک تحرکی ایجاد شد و با توجه به ارزندگی سهام انگیزه برای سهامداران ایجاد شد و با توجه به رکود در سایر بازار‌ها سرمایه‌گذاری در بورس ادامه پیدا کرد.

کارشناس بازار سرمایه افزود: زمانی که سرمایه‌گذاران بورس را جای مطمئنی برای سرمایه‌گذاری ببینند می‌توان به بازار امیدوار بود که در حال حاضر این اتفاق طی دوماهه گذشته افتاده است و نقدینگی به حمایت از ارزندگی سهام آمده و شاهدیم سهام روند مثبت خود را پیدا کردند.

وی گفت: در حال حاضر شرایط بازار خوب و متناسبی بوده و شاید انتظار رشد شارپی از بازار نداشته باشیم، اما روند بازار امیدوارکننده است.

سوری بابیان اینکه امسال دو سناریوی مختلف می‌توانیم در بازار داشته باشیم که هر دو رشدی خواهد بود، بیان کرد: سناریو نخست این است که گروه جدید اقتصادی تصمیماتی را اخذ کنند که موجب رونق تولید شود به‌عنوان‌مثال اجازه بدهند کسب‌وکارها در روال درست خود حرکت کنند و روابط تجاری ما با سایر کشور‌ها بهتر شود که در این صورت بازار سرمایه می‌تواند رشد خوبی داشته باشد.

کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: سناریو دوم این است که دولت همان سیاست‌های گذشته را اجرا کند و تورم ادامه داشته باشد که در این صورت نیز بورس می‌تواند رشد تورمی داشته باشد هرچند که سود حاصل از آن واقعی نیست، اما از تورم ذی النفع می‌شود.

وی بابیان اینکه تنها موردی که می‌تواند مانع رشد بازار شود و بورس را با رکود مواجه کند دخالت دولت در بازار سرمایه است، تصریح کرد: در مناظرات شاهد بودیم آقای رئیسی عنوان کرد؛ دولت آینده از بورس تأمین مالی نخواهد کرد و اگر این وعده محقق شود بازار می‌تواند شرایط خوبی داشته باشد، اما اگر دولت مجدداً به دلیل کسری بودجه نرخ بهره اوراق را افزایش دهد و از بورس تأمین مالی کند می‌تواند به بازار در کوتاه‌مدت لطمه وارد کند.

سوری افزود: اگر دولت از بازار سرمایه تأمین مالی نکند و باسیاست‌های دستوری نظم بازار را بر هم نزند و ابزار‌های غیراستاندارد در بورس تعریف نکند پس گرفتن قله سال گذشته کار سختی نیست.

کارشناس بازار سرمایه تأکید کرد: اگر به استقلال بازار سرمایه احترام گذاشته شود و اجازه دهند مسائل آن در خود بازار حل شود و به‌حق مالکیت احترام بگذارند و به دلیل حمایت‌های مقطعی عده‌ای را در زمان‌هایی اجبار به خریدوفروش نکنند و اجازه دهند بازار بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا پیش برود پس گرفتن قله‌های قبلی کار سختی نیست.


بیشتر بخوانید:

پیش بینی بازگشت شاخص ۲ میلیونی

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
اگر تحریم ها ادامه داشته باشند صادراتی در کار نخواهد بود و باید از سهام صادرات محور فرار کرد.افزایش قیمت دلار هم هیچ کمکی نمیکند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
اقدام به افزایش سرمایه در مجمع

اقدام به افزایش سرمایه در مجمع "غمینو"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنايع غذائي مينو شرق در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار می شود.
سهامداران

سهامداران " قاسم " گرد هم می آیند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت قاسم ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ برگزار خواهد شد.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران "وجامی" به مجمع

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری جامی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۱برگزار خواهد شد.
تصمیم به انتخاب هیات مدیره

تصمیم به انتخاب هیات مدیره "قشیر" در مجمع

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت تولیدی قند شیروان قوچان بجنورد برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: