کد خبر : ۲۴۷۶۲۹
ساعت پنج و نیم عصر؛
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به متلک پاستور به دانش آموختگان دانشگاه مدیر پرور و خریدارانی که تخم شان را ملخ خورده‌ و...

۵

به گزارش بورس نیوز امروز هم بازارمان کمی لنگ میزد، اما نکته مهم الاکلنگ سواری بعضی از سهامداران روی این چرخ لنگ بود. بعضی از فعالان بازار سرمایه انگار در روزهایی که کرونا باعث تعطیلی خیلی از مراکز تفریحی شده، جایی برای تخلیه هیجان خود پیدا نکرده اند و این بازار را با شهربازی اشتباه گرفتند. مثلا یک روز در صف خرید عرضه اولیه می ایستند و فردایش در صف فروش زنبیل می گذارند. و این رفتارها نشان می دهد چقدر جای تحلیل دراین بازار خالی است...

 

باز هم‌ مخالفت با قیمت گذاری دستوری 

رئیس ملاصدرا امروز هم در صحبت‌های خود به حمایت از سهامداران خرد و مخالفت با قیمت‌گذاری دستوری تاکید کرده. طبق صحبت‌های این بزرگوار ، طرحی هم برای شفاف تر شدن پالایشی ها مطرح است که به زودی چکش‌کاری شده و خبر آن اعلام می شود.

 

رقابت به صرف هزینه یا رفاقت بدون خرج؟

انتقاد همیشگی تان اختلال مداوم هسته معاملات که یادتان هست؟ اهالی ملاصدرا اجازه جدا کردن و راه‌اندازی سامانه های معاملاتی مستقل را به اهالی دیدار شمالی و اهالی سعادت آباد داده اند. بدین ترتیب این دو شرکت که تاکنون در یک بستر معاملاتی نزدیک به هم کار می کردند، در آینده‌ای نه چندان دور می توانند به رقبای جدی تبدیل شوند و خدا کند که این رقابت، بهانه‌ای شود برای توسعه ابزارها و دوطرفه شدن بازار سرمایه. البته به نظر می رسد لازمه چنین تحولی، تغییر برخی مدیران نخ نما شده و تفکرات فرتوت در این بازار باشد. ضمنا بحث مالی هم مطرح است. این دوستان اگر بخواهند سامانه معاملاتی مستقل خودشان را داشته باشند، باید دست به جیب شوند و حالا باید دید این سرمایه‌گذاری را انجام خواهند داد یا کماکان با همین سیستم دائما معیوب فعلی کار می کنند.

 

یتیم اراکی یا علی گفت

یتیم اراکی که مدت هاست سهامدارانش یک چشمشان اشک است و یک چشمشان خون، این روزها فهمیده کسی را ندارد که دستش را بگیرد و باید دست به زانوی خودش زده و یا علی بگوید. حالا هم با انعقاد یک قرارداد ۳۳۰ میلیارد تومانی به پیشواز آینده رفته است. خدا کند دوباره صاحبی برای اینکه طفل بی سرپرست پیدا نشود که در این سال‌ها هرچی کشیده از کسانی بوده که ادعای سرپرستی داشته اند و جز غارت اموال سهامداران، کاری نکرده اند!

 

متلکی به دانش آموختگان امام صادق 
رئیس پاستور در صحبت‌های خود فرموده باید سطح سنی مدیران را پایین بیاوریم و به غیر از هم دانشگاه‌های خود، با دیگران هم کار کنند!
این فرمایش ایشان احتمال متلکی بود برای بعضی از دوستان که به جز دانش آموختگان دانشگاه امام صادق کسی را برای مدیریت نمی پسندند!

 

تخم‌ مشتری املاک را ملخ خورد
طبق بررسی‌ها، وثایق تملیکی بانک‌ها به ۱۰۴ همت رسیده است و همانطور هم که انتظار می رود، بانک‌های مشکل داری که در اعطای تسهیلات با چشم بسته، ید طولایی دارند؛ میزان وثایق تملیکی بیشتری هم در اختیار دارند.
قطعا الزام بانک ها به واگذاری این املاک بهترین کار است؛ اما چه کنیم که بانک ها مدعی اند در تمام این سال ها، تخم مشتری برای املاک را ملخ خورده است!

 

وام به معاون بانک یا...

از یکی از بانک های غیر خصوصی خبر رسیده که یک بنده خدایی، چندین فقره وام ۱۰ تا ۲۰ ساله گرفته با نرخ سود صفر الی ۱۰ درصد! بعد اسم ایشان سانسور شده و عنوان معاون بانک در اطلاعات مالی این بانک ذکر شده است...

 

زیان دهی عجیب بانک های پر ادعا
بعضی بانک‌ها طوری زیان شناسایی می‌کند یا سودهای چندرغازی اعلام می‌کنند که آدم می‌ماند به این عملکرد با این همه دبدبه و کبکبه بخندد یا بگرید؟ اگر حتی هیچ کار نمی کردند و فقط شعب این بانک ها اجاره داده می شد و درآمد اجاره را در صورت‌های مالی درج می‌کردند، به سود می رسیدند. حالا چطور با این نرخ بهره و این حجم دارایی، خبری از سود نیست و فایده راه‌اندازی چنین بانک هایی چیست و منفعت اصلی به جیب چه کسانی می‌رود، خدا می داند...

عادل
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۱
يه وقتايي بدون اينکه بفهمي يه آدم ديگه ميشي....
بيشتر سکوت مي کني .....
ديرتر باور مي کني.....!!!!
و کمتر رنج مي کشي.....
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "سابیک" دور هم جمع می شوند

مجمع عمومی شرکت سیمان آبیک در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: