کد خبر : ۲۴۷۹۰۱
۰۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۴
اوپک در گزارش دورنمای نفت جهان ۲۰۲۱ پیش بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت تا اواسط دهه ۲۰۳۰ رشد کرده و به ۱۰۸ میلیون بشکه در روز می‌رسد و پس از آن تا سال ۲۰۴۵ روند یکنواختی پیدا می کند.

اوپک+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، پیش بینی اوپک از زمان اوج تقاضا برای نفت در گزارش ۲۰۲۱ خود چند سال زودتر از پیش بینی گزارش سالانه قبلی این گروه است. اوپک در گزارش سال ۲۰۲۰ پیش بینی کرده بود تقاضای جهانی برای نفت تا اواخر دهه ۲۰۳۰ رشد خواهد کرد و پس از آن روند یکنواختی پیدا می‌کند. پس از شیوع پاندمی ویروس کرونا در سال گذشته برای نخستین بار است که اوپک زمانی را برای به اوج رسیدن تقاضا برای نفت پیش بینی می‌کند.در گزارش امسال اوپک انتظار دارد تقاضا برای نفت در کوتاه مدت و میان مدت رشد قوی داشته باشد و در بلندمدت یکنواخت شود. طبق برآورد اوپک، تجدیدپذیر‌های بجز برق آبی و گاز طبیعی در فاصله سال ۲۰۳۵ تا ۲۰۴۵ بیشترین رشد را خواهند داشت. با این حال تجدیدپذیر‌ها و گاز طبیعی همچنان نقش مهمی را در سبد انرژی ایفا خواهند کرد.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک در مراسم انتشار دورنمای سال ۲۰۲۱ اظهار کرد با وجود پیش بینی ثابت شدن تقاضا برای نفت پس از سال ۲۰۳۵، نفت همچنان منبع انرژی شماره یک در سال ۲۰۴۵ خواهد بود.

اوپک تخمین زده است تقاضای جهانی برای نفت تا سال آینده به سطح پیش از شیوع پاندمی برمی گردد و تا سال ۲۰۲۶ تقاضای جهانی برای نفت به ۱۰۴ میلیون بشکه در روز صعود می‌کند.

اما اوپک دورنمای انرژی در بلندمدت را مبهم می‌بیند، زیرا گذار انرژی و تلاش‌های برای حذف فقر انرژی تقاضا برای نفت را به جهت‌های مخالف سوق می‌دهد. اما آنچه مسلم است، صنعت نفت به سرمایه گذاری‌های عظیم در ۲۵ سال آینده برای تامین تقاضا نیاز دارد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، اوپک اعلام کرد صنعت نفت در بلندمدت برای بخش‌های پایین دستی، میان دستی و بالادستی مجموعا ۱۱.۸ تریلیون دلار سرمایه گذاری تا سال ۲۰۴۵ نیاز خواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
مجمع

مجمع " بفجر " با محور سرمایه برگزار شد

مجمع عمومی شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ برگزار شد.

" پاسا " دست به جیب شد

شرکت ایران یاسا تایر و رابر از زمان پرداخت سود خبر داد.
پرداخت سود

پرداخت سود " قیستو " از آخرین ماه پاییز

شرکت قند بیستون از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع " ثالوند " با محور سرمایه به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سرمایه گذاری مسکن الوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ برگزار می‌شود.
دعوت از سهامداران

دعوت از سهامداران " دهدشت " به مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی دهدشت در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۱۶ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: