کد خبر : ۲۴۸۲۴۹
صندوق مشترک پیشتاز، آسمان یکم را کنار زد؛
۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۶
ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته شهریورماه منتهی به ۱۶ مهر ۱۴۰۰، برابر با ۵۰ هزار و ۹۸۷ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، این صندوق‌ها در مجموع ۲ هزار و ۴۲۲ میلیارد تومان نقدینگی را بدست آورد.

تنها قرمزپوش صندوق‌های سهامی که بود!

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در آخرین هفته شهریورماه منتهی به ۱۶ مهر ۱۴۰۰، برابر با ۵۰ هزار و ۹۸۷ میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، این صندوق‌ها در مجموع ۲ هزار و ۴۲۲ میلیارد تومان نقدینگی را بدست آورد.

با نگاهی به عملکرد هفتگی صندوق‌ها می‌توان دریافت که صندوق‌های سهامی تنها یک صندوق (ثروت داریوش) عملکردی قرمزپوش را داشت و مابقی، کاملا هفته‌ای سبز را به اتمام رساندند.

تنها قرمزپوش صندوق‌های سهامی که بود!تنها قرمزپوش صندوق‌های سهامی که بود!تنها قرمزپوش صندوق‌های سهامی که بود!تنها قرمزپوش صندوق‌های سهامی که بود!

بهترین عملکرد باید به صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با ۹.۷۵ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده پس از آن نیز صندوق «مشترک سینا» با ۸.۴۲ درصد بازدهی مثبت جای پالایشی یکم را در رده دوم گرفت.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را صندوق «ثروت داریوش» با ۰.۱۳ درصد منفی و «امین تدبیرگران فردا» با ۰.۶۸ درصد مثبت  و البته صندوق «مشترک بانک اقتصاد نوین» با ۲.۱۰ درصد مثبت قرار داشت.

پالایش یکم تنها سبزپوش ماهانه بود

در بخش ماهانه نزدیک به ۷۰ صندوق، عملکردی سرخ داشتند و وضعیت طی یک‌ماه آنچنان خوب نبود، ولی با اضافه شدن آمار‌های این هفته می‌توان اینگونه بیان کرد که صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با ۱۴.۲۶ درصد تنها سبزپوش ماهانه بود و در انتهای این لیست، نام صندوق «امین تدبیرگران فردا» با عملکرد ۱۱.۳۴ درصدی منفی مشاهده می‌شود.

دوره سه ماه‌های که برترین‌ها وضع خوبی داشتند

صندوق «پالایشی یکم» و «مشترک نیکوکاری ندای امید» نیز در این بازه زمانی بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد نیز در انتهای نام صندوق‌ها «واسطه گری مالی یکم» با ۵.۰۴ درصد بازدهی منفی مشاهده شد.

لازم به ذکر است که در دوره سه ماهه تنها ۳ صندوق عملکردی قرمز رنگ داشت.

عملکرد سالانه بررسی شد/ مشترک پیشتاز، آسمان یکم را کنار زد

در یک سال منتهی به  ۱۶ مهرماه سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک پیشتاز»، «مشترک آسمان یکم» به ترتیب با ۳۵.۵۵ و ۳۴.۳۸ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «واسطه گری مالی یکم» و «بانک دی» نیز به ترتیب با ۳۷.۴۵ و ۲۵.۱۶ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.