کد خبر : ۲۴۸۹۱۹
پیش گشایش؛
۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۶
گزارش‌ها اگر بتواند چاشنی بهبود نسبی قیمت‌ها در بازار باشد، احتمالا روند خروج نقدینگی از بازار و صندوق‌ها، بازمی‌گردد و طبق اندیکارتور‌های MFI، ضعف جریان نقدینگی را باید سریعا پوشش داد و بزرگان بازار به حال آن فکری کنند.

بزرگان بازار و فکری برای ضعف نقدینگی

به گزارش بورس‌نیوز، گزارش‌های ماهانه ۶ ماهه در حال ورود به کدال بوده و کارشناسان بازار احتمالا این فاکتور را قوی‌تری محرک بازار در این برهه از بورس می‌دانند.

گزارش‌ها اگر بتواند چاشنی بهبود نسبی قیمت‌ها در بازار باشد، احتمالا روند خروج نقدینگی از بازار و صندوق‌ها، بازمی‌گردد و طبق اندیکارتور‌های MFI، ضعف جریان نقدینگی را باید سریعا پوشش داد و بزرگان بازار به حال آن فکری کنند.

بهبود قطعی و رالی ورود نقدینگی در شرایطی می‌تواند برای بورس محرک قوی باشد که تامین مالی دولت به واسطه اوراق‌ها اتمام پذیرد و تمرکز دولت برای درآمدزایی از جیب مردم به سایر پتانسیل‌های درآمدی خود جلب شود.

از سوی دیگر، مجموعه‌ای از ابهامات در حوزه‌های سیاست مالی، پولی و قیمت گذاری در صنایع مختلف، فضای کسب و کار را از شادابی دور کرده است.

به نظر می‌رسد بازار در میان‌مدت و بویژه پس از موعد اراده بودجه ۱۴۰۱ قادر است به مرور از این فضا خارج شود.

دلار و صعود در زمان خواب پلیس‌ها

دلار در روز‌های تعطیل روندی صعودی می‌گیرد و گویا در تعطیلات و زمانی که پلیس‌های بازار خواب هستند، بیشتر میل صعود دارند و دلار در آخرین زمان معاملات شب گذشته، حتی با نرخ ۲۷ هزار و ۴۵۰ تومان نیز معامله شد و یورو نیز در مرز کانال ۳۲ هزارتومان قرار گرفت.

نوسان‌گیری از سکه با گپ خرید و فروش

سکه بهار آزادی نیز در نوسان ۲۰۰ هزار تومانی خرید و فروش دست به معامله می‌زند و گپ خرید و فروش از ۱۰۰ هزارتومان به ۲۰۰ هزارتومان رسیده و این به آن معناست که سکه در همین محدوده شروع به نوسان‌گیری کرده است.

قیمت هر سکه بهار آزادی به ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزارتومان رسید ه و هر سکه امامی نیز در مرز ۱۱ میلیون ۷۰۰ هزارتومان خرید و فروش می‌شود.

تابلوی طلافروشی‌ها نیز حاکی از آن بوده که هر گرم طلا به نرخ یک میلیون و ۱۵۷ هزارتومان رسید و پس از یک صعود ناچیز باردیگر گرم طلا آرام گرفت و هر مثقال طلا نیز ۵ میلیون و ۱۴ هزارتومان معامله شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شپلی" در مجمع هیات مدیره انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع "امید"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵برگزار شد.
مجمع

مجمع "چکارن" با چاشنی انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارتن ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ برگزار خواهد شد.
انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "بفجر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: