کد خبر : ۲۴۹۶۴۳
مدیرعامل شرکت کارگزاری رضوی در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
اگر سیاست‌های اقتصادی دولت به صورت شفاف اعلام شود و دولت برنامه‌های خود را در مورد نرخ بهره، نرخ حامل‌های انرژی، نرخ هدف‌گذاری شده تورم و نرخ ارز، وضعیت قطعی گاز و برق و... اعلام کند؛ به افزایش پیش بینی پذیری بازار سرمایه کمک کرده و بازار سرمایه برای سرمایه گذاران جذاب تر خواهد شد.

اعلام شفاف سیاست های اقتصادی دولت، محرک رشد بازار سرمایه

به گزارش بورس نیوز، با وجود آنکه این روزها بسیاری از تحلیلگران صحبت از ارزندگی سهام می کنند؛ اما بازار سرمایه ۱۵ ماه است‌که برای فعالان خود بازدهی مثبتی به همراه نداشته است!

محسن محمدی مدیرعامل شرکت کارگزاری رضوی در گفتگو با بورس نیوز در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: با توجه به وضعیت تولید و فروش شرکت ها، قیمت های جهانی و نرخ ارز، بازار سرمایه ما در شرایط فعلی گران نیست و بسیاری از سهم های بازار ارزنده هستند. اما بازار سرمایه ما از کمبود نقدینگی رنج می‌برد و به همین دلیل هم تحرکی در این بازار مشاهده نمی‌شود.

وی افزود: دغدغه تامین مالی دولت از محل انتشار اوراق در بازار سرمایه هم موجب شده نقدینگی سرگردان به جای بازار سرمایه، راهی بازار بانکی شود. ولی معتقدم این ترس در بازار سرمایه پایدار نخواهد بود و سرمایه‌گذارانی که نگاه میان‌مدت داشته باشند و حداقل یک سال در این بازار صبوری کنند بازدهی مناسبی از این بازار کسب خواهند کرد. در کوتاه مدت با توجه به کسری بودجه دولت، لاجرم بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای جبران این کسری بودجه به دنبال تامین مالی از محل های مختلف از جمله انتشار و عرضه اوراق در بازار سرمایه خواهند بود؛ اما در میان مدت تحقق اتفاقاتی همچون آزاد سازی قیمت خودرو و محصولات پتروشیمی می‌تواند به تحرک بازار سرمایه کمک کند. به هر حال جدالی بین نیروهای پیش برنده و بازدارنده شکل گرفته‌ و بازار ما برخی روزها مثبت و برخی روزها منفی میشود؛ اما با در نظر گرفتن شرایط کلی، قطعاً بازار سرمایه در میان مدت بازدهی بالاتری نسبت به بازارهای رقیب برای سرمایه‌گذاران به ارمغان خواهد داشت.

این کارشناس بازار سرمایه ضمن تاکید بر آن که شفافیت در اعلام سیاست‌های اقتصادی دولت به نفع بازار سرمایه ما خواهد بود، اظهار کرد: مشکل بازار سرمایه ابهامی است که این روزها بر این بازار سایه افکنده و اگر سیاست‌های اقتصادی دولت به صورت شفاف اعلام شود و دولت برنامه‌های خود را در مورد نرخ بهره، نرخ حامل‌های انرژی، نرخ هدف‌گذاری شده تورم و نرخ ارز، وضعیت قطعی گاز و برق و... اعلام کند؛ به افزایش پیش بینی پذیری بازار سرمایه کمک کرده و بازار سرمایه برای سرمایه گذاران جذاب تر خواهد شد.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
ببین ملت میفهمند که کی داره حقدق نجومی میگیره و میگه
مشکلات الان بورس مربوط به دولت قبل هست
پس تو خ ا ن د و ز ی چه کاره ای
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
دولت اگر می‌خواهد از بورس حمایت کند اولین گام یکسان سازی نرخ ارز و کنار گذاشتن قیمت گذاری دستوری هست.اگر قرار هست جلوی تورم رو بگیره و از مردم حمایت کنه این کار رو تنها با کنترل مولفه های کلان اقتصادی مثل نرخ ارز و کنترل نقدینگی انجام بده.دومین گام هم ثبات در تصمیمات مهم اقتصادی هست.گام مهم دیگر هم کاستن از تشنجات سیاسی داخلی و خارجی است.
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
متاسفانه شرایط طوری هست هم ژورنالیست ها وهم دلسوزان شجاعت ندارن اصل مطلب رو بیان کنند. درصورتی که تماما ميدونند. که ضربه ای که از طریق بازار سرمایه به کشور زده شد. حکم اون افراد فقط اعدام و بس . بازار سرمایه می‌توانست . البته الان خیلی هزینه دارد.تمام نابسامانی نقدینگی کشور رو سامان دهی کند. ولی اونها متوجه شدن باید به کجا ضربه بزنند.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۸
سلام خیلی جالب هست درمجلس بورسی کسی از وزیراقتصاد درمورد ریزش تعداد بورسیها از هفت ملیون معاملهدرروز به زیر پانصدهزارر حرفینزذ کسیدرموردرمزارزهاهم صحبتینکرد اینها راباش
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "تمحرکه" دور هم جمع می شوند

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت ماشین سازی نیرو محرکه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ برگزار می‌شود.
پرداخت سود

پرداخت سود "چفیبر" از نخستین ماه زمستان

شرکت تولید فیبر ایران از زمان پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "کفرا" به گوش می رسد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فرآورده‌های نسوز ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ برگزار می‌شود.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسا" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پتروشیمی فسا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.