کد خبر : ۲۴۹۷۴۳
مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس؛
۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳
مدیریت نظارت بر ناشران طی ابلاغیه‌ای از مصوبه جدید هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد.

بازار سرمایه+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، محسن انصاری مهیاری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در این ابلاغیه آورده است: مطابق مصوبه سوم آبان ماه ۱۴۰۰ هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، تمامی شرکت‌های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران (به استثنای شرکت‌های تولیدی درج شده در بازار پایه فرابورس ایران) با لحاظ شروطی ملزم به ارایه جدول تحلیل حساسیت سود (زیان) به ازای هر سهم در فصل «نتایج عملیات و چشم اندازها» گزارش تفسیری مدیریت هستند.یکی از شروط لازم در این خصوص این است که باید ناشر مجاز باشد تا حداکثر سه متغیر خارج از کنترل خود را در قالب تحلیل حساسیت ارایه کند (مانند قیمت‌های جهانی مواد اولیه یا محصولات و نرخ ارز).

مطابق این ابلاغیه، تشریح مفروضات تهیه جداول تحلیل حساسیت سود (زیان) به ازای هر سهم، ذیل جداول مذکور و وجود ۵ احتمال برای جداول تحلیل حساسیت (سطر و ستون) از دیگر شروط لازم محسوب می‌شود.

ضروری است، در ذیل جداول تحلیل حساسیت سود (زیان) به ازای هر سهم، جملاتی که حاکی از عدم اطمینان نسبت به مبالغ برآورد شده است و همچنین شرح این واقعیت که نتایج واقعی احتمالاً متفاوت از پیش بینی‌ها خواهد بود و تفاوت‌های حاصل می‌تواند با اهمیت باشد، درج شود.

همچنین جهت ارایه جداول تحلیل حساسیت سود (زیان) هر سهم در موعد مقرر رهنمود‌هایی ارایه می‌شود. ابتدا نمونه جداول تحلیل حساسیت سود (زیان) هر سهم به شرح پیوست حضورتان ایفاد می‌شود. در صورتی که مفروضات تحلیل حساسیت سود (زیان) هر سهم پس از مقطع گزارشگری (تا قبل از مقطع گزارشگری بعدی) نیاز به بروز رسانی داشته باشد، ضروری است آخرین اطلاعات و صورت‌های مالی با اعمال اصلاحات در خصوص مفروضات تحلیل حساسیت سود (زیان) هر سهم مجددا منتشر شود.

بنابر این ابلاغیه، مقرر شد در راستای افزایش شفافیت اطلاعات و صورت‌های مالی ناشران ثبت شده نزد سازمان (شامل شرکت‌های درج شده در بازار پایه فرابورس ایران)، در صورتی که سود (زیان) عملیاتی ناشر در اطلاعات و صورت‌های مالی دوره‌های میانی و یا سالانه نسبت به دوره مشابه سال مالی قبل بیش از ۳۰ درصد تغییر یابد، ناشر موظف است توضیحات خود را در خصوص علت تغییر سودآوری در قالب فرم «توضیحات در خصوص اطلاعات و صورت‌های مالی منتشر شده» منتشر کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
پرداخت سود

پرداخت سود "وآوا" از ماه آینده آغاز می شود

شرکت سرمایه گذاری آوانوین زمان پرداخت سود به سهامداران مشخص کرد.

"ثجوان" در مجمع سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت تأمین مسکن جوانان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ برگزار شد.
در مجمع عمومی

در مجمع عمومی "سپاها" چه گذشت؟

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سیمان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.