کد خبر : ۲۵۰۲۲۸
در هفته گذشته اتفاق افتاد؛
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالا معامله گران تعداد ۱۷۶ هزار و ۶۰۶ قرارداد آتی را به ارزشی بالغ بر ۶۲۵۲ میلیارد و ۲۵۸ میلیون ریال منعقد کردند.

بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مشتقه بورس کالا معامله گران تعداد ۱۷۶ هزار و ۶۰۶ قرارداد آتی را به ارزشی بالغ بر ۶۲۵۲ میلیارد و ۲۵۸ میلیون ریال منعقد کردند.داده‌کاوی آمار‌های معاملاتی در هفته گذشته حاکی از آن است که ۱۶۳ هزار و ۲۱۷ قرارداد آتی زعفران نگین برای تحویل در دو سررسید آبان و دی ماه ۱۴۰۰ به ارزشی حدود ۵۴۷۷ میلیارد و ۷۲۹ میلیون ریال منعقد شد تا حجم و ارزش کل معاملات بازار قرارداد‌های آتی در ید قدرت نگین طلای سرخ قرار گیرد.

در این هفته ۲۸۰۰ قرارداد آتی زعفران پوشال نیز در بازار در حالی منعقد شد که ارزش نزدیک به ۶۴.۸ میلیارد ریالی را برای سررسید آبان ماه در پی داشت.

معامله گران با انعقاد ۵۷۳۷ قرارداد آتی صندوق طلا برای تحویل در آذر و بهمن ماه امسال ارزش بیش از ۵۷۲ میلیارد و ۴۳۳ میلیون ریالی را رقم زدند. با ثبت این آمار معاملاتی، صندوق طلا پس از زعفران نگین بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را رقم زد؛ به طوری که این دارایی پایه سهم ۹ و ۳ درصدی از ارزش و حجم کل قرارداد‌های منعقده را از آن خود کرد.

ثبت انعقاد ۴۶۱۹ قرارداد آتی نقره در دو سررسید آذر و بهمن ماه ۱۴۰۰ ارزشی نزدیک به ۱۱۰ میلیارد ریالی را در بازار رقم زد. بر این اساس حجم و ارزش معاملاتی مذکور به ترتیب ۳ و ۲ درصد از حجم و ارزش کل قرارداد‌های منعقده هفته گذشته را تشکیل داده است.

براساس آمار‌های موجود، ارزش انعقاد ۲۱۳ قرارداد آتی زیره سررسید آذر ماه سال جاری به رقم ۲۳.۵ میلیارد ریال بالغ شد.

در این هفته معامله گران ۲۰ قرارداد آتی پسته را نیز برای تحویل در آذر ماه امسال منعقد کردند تا ارزش معاملات این دارایی پایه نیز به بیش از ۴ میلیارد ریال به ثبت برسد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.