کد خبر : ۲۵۰۲۹۳
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه متضرر اصلی نوسانات بازار خودرو، مردم هستند، گفت: بهره وری پایین خودروسازان را که موجب زیان انباشته آن‌ها شده، نباید با پولی که از جیب مردم برداشته می‌شود، جبران کرد.

خودروسازان+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سیدمحسن دهنوی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره نابسامانی بازار خودرو، اظهار کرد: التهاب موجود در بازار خودرو ناشی از بی ثباتی در سیاست‌های اعلامی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت است؛ در ابتدا اعلام کردند که شورای رقابت نقشی در قیمت گذاری خودرو نخواهد داشت و خودروسازان بهای خودرو را تعیین می‌کند سپس این نهاد تغییر کرده و مطرح کردند که ستاد تنظیم بازار مسئول قیمت گذاری خودرو خواهد بود.نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در خانه ملت افزود: در شرایطی که بازار هر روزه اخبار متناقضی از نحوه قیمت گذاری می‌شنود، تلاطم و بی ثباتی امری طبیعی است که در اثر این امر بخش زیادی از مردم طی هفته گذشته متضرر شدند.

وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت متاسفانه استراتژی و راهبرد درستی ندارد و از سوی دیگر مدیریت درستی نیز اعمال نکرده است این وضعیت موجب افزایش بی رویه قیمت پرایدی شده که از نظر بدیهی‌ترین و اولیه‌ترین کیفیت‌ها و استاندارد‌ها نیز رضایت مردم را تامین نمی‌کند که این ظلم به مصرف کنده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه ریشه التهاب بازار را باید در خودروسازی‌ها و وزارت صمت جستجو کرد، ادامه داد: لابی‌های خودروسازان در این وضعیت موثر است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه متضرر اصلی نوسانات بازار خودرو، مردم هستند، تصریح کرد: بهره وری پایین خودروسازان را که موجب زیان انباشته آن‌ها شده، نباید با پولی که از جیب مردم برداشته می‌شود، جبران کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس با تصریح بر اینکه مصرف کننده نباید خسارتی که مقصر اصلی آن بهره وری پایین خودروسازان با وجود بازار انحصاری است را پرداخت کند، افزود: اگر وزارت صمت به دنبال ساماندهی بازار است باید بهره وری خودرسازان را افزایش دهد نه اینکه خودروسازان زیان انباشته تولید کنند و برای جبران این زیان قیمت خودرو افزایش یابد، این روش معادله غلطی است؛ باعث و بانی التهاب بازار اخبار متفاوت و عدم مدیریت صحیح وزارت صمت است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"بموتو" سوددهی را از تابستان سال آینده آغاز می کند

شرکت موتوژن از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع

افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع "شپنا"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پالایش نفت اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ برگزار شد.

"ولساپا" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ رایان سایپا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "سهگمت" گرد هم می آیند

مجمع فوق العاده شرکت سیمان هگمتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.