کد خبر : ۲۵۰۴۰۴
۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۵ سنت معادل ۰.۳۰ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۵۶ سنت رسید.

قیمت نفت+ بورس نیور

به گزارش بورس نیوز، در حالی که تحلیلگران نسبت به موثر بودن اقدام آمریکا و چند کشور دیگر در آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک تردید دارند و تمرکز خود را معطوف گام بعدی تولیدکنندگان نفت کرده اند، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش بود.بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۵ سنت معادل ۰.۳۰ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۵۶ سنت رسید. روز سه شنبه قیمت نفت برنت ۳.۳ درصد افزایش یافته بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه ژانویه هم که دیروز ۲.۳ درصد رشد کرده بود، امروز با ۳۵ سنت معادل ۰.۴۵ درصد رشد به ۷۸ دلار و ۸۵ سنت رسید.

ساتورو یوشیدا تحلیلگر بازار نفت در موسسه راکوتن گفت:میزان اندک نفت آزاد شده توسط آمریکا و دیگر کشور‌ها موجب ناامیدی سرمایه گذاران شده است.

وی افزود: به علاوه، تلاش‌های هماهنگ مصرف کنندگان این گرانی را ایجاد کرده که اوپک پلاس ممکن است روند افزایش تولید خود را کندتر کند.» به گفته این تحلیلگر بازار نفت اکنون معطوف نشست بعدی گروه اوپک پلاس در دوم دسامبر شده است.

آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد با هماهنگی چین، هند، کره جنوبی، ژاپن و انگلیس و با هدف کاستن از قیمت نفت میلیون‌ها بشکه نفت از محل ذخایر استراتژیک خود به بازار تزریق می‌کند. این اقدام در پاسخ به بی اعتنایی اوپک پلاس به درخواست کشور‌های مصرف کننده برای افزایش بیشتر تولید اتخاذ شده است.

فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن روز چهارشنبه گفت دولت وی بخشی از ذخایر نفت خود را آزاد می‌کند، اما به رقم دقیقی اشاره نکرد. روزنامه نیکی چاپ ژاپن گزارش داده که این کشور تا پایان امسال حدود ۴.۲ میلیون بشکه از ذخایر خود را به مزایده می‌گذارد.

تحلیلگران معتقدند تاثیر اقدامات این چنینی که پس از سال‌ها کاهش سرمایه گذاری و ترمیم قابل توجه اقتصاد جهان پس از بحران کرونا انجام می‌گیرد کوتاه مدت خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"بموتو" سوددهی را از تابستان سال آینده آغاز می کند

شرکت موتوژن از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع

افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع "شپنا"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پالایش نفت اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ برگزار شد.

"ولساپا" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ رایان سایپا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "سهگمت" گرد هم می آیند

مجمع فوق العاده شرکت سیمان هگمتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.