کد خبر : ۲۵۰۹۳۵
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:
۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
در حال حاضر تنها راه فعلی دولت برای جبران کسری بودجه، فروش اوراق و اموال بوده چرا که استقراض از بانک مرکزی بدترین راهکار موجود در بازار سرمایه است؛ بنابراین دولت باید با فروش اوراق و اموال به اهداف خود برسد.

خیانتی آشکار در بورس به سهامداران

مصطفی طاهری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، با اشاره به انواع مدیریت‌ها در بازارسرمایه اظهار کرد: رویکرد دولت جدید در برابر دولت قبلی در بورس قابل قبول بوده چراکه عملکرد‌های دولت قبلی یک خیانت آشکار به مردم ایران بود و موجب ایجاد موجی از نارضایتی‌ها در بین سهامداران شد.نماینده مردم زنجان در خانه ملت در خصوص اعتماد مردم به بورس افزود: بی‌کفایتی مدیران دولت قبلی و اتفاقات سال گذشته برای تامین کسری بودجه، بی‌اعتمادی سهامداران به بازارسرمایه را در پیش داشت؛ در واقع عدم رضایت سرمایه‌گذاران با سیاست‌های اشتباه دولت به‌وجود آمد که حتی در حال حاضر نیز نتایج آن در جامعه وجود دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر تنها راه فعلی دولت برای جبران کسری بودجه، فروش اوراق و اموال بوده چراکه استقراض از بانک مرکزی بدترین راهکار موجود در بورس است؛ بنابراین دولت باید با فروش اوراق و اموال به اهداف خود برسد.

خیانتی آشکار در بورس به سهامداران

طاهری خاطرنشان کرد: البته باید در نظر گرفت که دولت اصلا نباید کسری بودجه داشته باشد تا به دنبال جبران آن برآید و در واقع دولت می‌تواند با کمک از مالیات‌ها، فروش نفت و ... از ایجاد این اتفاق جلوگیری کند اما؛ متاسفانه هر ساله شاهد کسری بودجه هستیم. در نتیجه ابتدا فروش اموال و اوراق انجام می‌شود و در آخر با جبران نشدن این کسری، راهکار استقراض صورت می‌گیرد.

این نماینده مرد در مجلس یازدهم ضمن اشاره به جلسه‌ای با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس، بیان کرد: در حال حاضر اقداماتی برای برون رفت اقتصاد از این وضعیت با رویکرد مثبت در حال انجام است اما؛ تا به الان این راهکار‌ها خروجی نداشته و باید همچنان منتظر اقدامات دولت بمانیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: شفاف کردن شرکت‌ها، ایجاد استحکام در زیرساخت‌های بازارسرمایه و ... از راهکار‌های در دست اجرا بوده که مهم‌ترین و عمده‌ترین آنها، آگاه کردن مردم برای بازگرداندن اعتماد به بورس است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در واقع این اقدام می‌تواند آسیب جدی که به اقتصاد وارد شده را از بین ببرد؛ امیدواریم با این راه‌حل‌ها و جبران کسری بودجه بسیاری از مشکلات سرمایه‌گذاران حل شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: