کد خبر : ۲۵۲۱۵۶
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح شد؛
۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
در هر صورت با برگشتن مقداری از مالیات به صندوق توسعه بازار از سهامداران حمایت خواهد شد. در خصوص نرخ تسعیر ارز، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز در صورت به تصویب رسیدن برای بهبود وضعیت بورس و صنایع بورسی بسیار مناسب خواهد بود.

امیدواری بازار برای رسیدن به ۱,۶۰۰ میلیون واحدی

محمدحسین کیانی کارشناس بازارسرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز، اظهار کرد: به نظر می‌رسد بازار از شوک بودجه پیشنهادی بیرون آمده و به دنبال آن ابهامات تا حدودی نیز رفع شده‌اند همچنین با کاهش قدرت فروشنده‌ها، به تدریج وضعیت تقاضا در بورس بهبود یافته به‌خصوص‌که وضعیت سوخت صنایع در بازار سرمایه مشخص شده است.وی درباره این ابهامات خاطرنشان کرد: درخصوص بالا بودن نرخ سوخت صنایع نسبت به نرخ جهانی شایعاتی مطرح شده بود که در صنعت فولادی این شایعه بیشتر مانور داده شد. برخی ابهامات نیز درمورد مذاکرات بود که در حال حاضر دور هشتم آن در حال پیگیری است. یکسری از ابهامات نیز درباره قطعی گاز و برق در زمستان بود که در این راستا فعالان بازار کم کم به پیشرفت صنایع در این حوزه اعتماد کردند.

کیانی فزود: با توجه به پیش‌بینی‌ها می‌توان گفت وضعیت بازار تا پایان سال روند صعودی را طی خواهد کرد و امیدواریم این روند تا حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد پیشروی کند. همچنین در نگاه میان مدت تا تیرماه در واقع زمان مجامع شرکت ها، بورس همچنان روند صعودی را ادامه خواهد داد.

وی با اشاره به تأثیر بودجه بر روند بورس بیان کرد: لایحه بودجه به جز ابهاماتی که ذکر شد، مشکلی ندارد. در هر صورت با برگشتن مقداری از مالیات به صندوق توسعه بازار از سهامداران حمایت خواهد شد. در خصوص نرخ تسعیر ارز، حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نیز در صورت به تصویب رسیدن برای بهبود وضعیت بورس و صنایع بورسی بسیار مناسب خواهد بود.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: متأسفانه دلار همچنان در حال صعود بوده که می‌توان گفت بورس نیز راه دلار را در پیش خواهد گرفت. در حال حاضر صنایع بزرگ و شاخص ساز نظیر سهم‌های پالایشی، پتروشیمی و فولادی تقریبا ارزنده محسوب می‌شوند در حالی که برخی سهام بانکی ارزش پایینی را تجربه کرده اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: