کد خبر : ۲۵۲۵۵۳
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
چون تکلیف برجام مشخص نشده، سرمایه گذاران و حتی خود بازار سرمایه در سردرگمی به سر می‌برند. با توجه به وضعیت فعلی، می‌توان گفت برای تمامی سرمایه گذاران این سوال " چرا بازار سرمایه رشد نمی‌کند " بوجود آمده است.

بازار سرمایه+بورس نیوز

حسین اروجلو، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: واکنش‌هایی که فعالان بازار نسبت به اتفاقات این حوزه نشان می‌دهند خیلی بیش از حد بوده و چون تکلیف برجام مشخص نشده، سرمایه گذاران و حتی خود بازار سرمایه در سردرگمی به سر می‌برند.

وی افزود: با توجه به وضعیت فعلی، می‌توان گفت برای تمامی سرمایه‌گذاران این سوال که " چرا بازار سرمایه رشد نمی‌کند " بوجود آمده است. همچنین در بحث بودجه ارائه شده به مجلس نیز ابهاماتی وجود دارد.

این کارشناس بازارسرمایه ادامه داد: در حال حاضر بانک مرکزی تلاش می‌کند نرخ بهره بین بانکی را کاهش دهد و تقریبا در ۱۰ روز گذشته گام‌های خوبی در این راستا برداشته شده که باید برای بازار خبر خیلی خوبی باشد، در صورتی که بازار سرمایه هیچ واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده است.

اروجلو ضمن اشاره به نسبت بیشتر نقدینگی به روند بازار بیان کرد: اگر به گزارش‌های ۹ ماهه شرکت‌ها مراجعه کنیم، معاملات بیش از ۲۴۰ شرکت زیر قیمت سال ۹۸ بوده؛ اما سودآوری شرکت‌ها تقریبا چند برابر شده است. متأسفانه هیچ کدام از این خبر‌ها تأثیر مثبتی بر بازار نگذاشته و حجم نقدینگی موجود نیز متناسب بازار نیست. البته تعداد شرکت‌ها روز به روز افزایش یافته و بازار بزرگتر شده؛ اما همچنان نقدینگی بیشتر از اندازه بازار است.

کارشناس بازار سرمایه گفت: معاملات ۲ یا ۳ همتی هیچ تأثیری بر روند بازار سرمایه نمی‌گذارد و اگر روند بخشی از معاملات بهتر شود، بخش‌های دیگر تضعیف می‌شوند. در واقع عدم وجود نقدینگی، معضل اصلی بازار سرمایه است که می‌تواند با همت دولت از بین برود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شپلی" در مجمع هیات مدیره انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع "امید"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵برگزار شد.
مجمع

مجمع "چکارن" با چاشنی انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارتن ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ برگزار خواهد شد.
انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "بفجر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: