کد خبر : ۲۵۳۰۵۵
در گفت‌وگو با کارشناس بازارسرمایه مطرح شد:
۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
برگشت نقدینگی و اعتماد مردم نیاز به زمان زیادی خواهد داشت؛ بنابراین سهامداران باید از ثبات قوانین و نبود قانون‌های موقت در نرخ بهره، حامل انرژی، سوخت و... آسوده خاطر شوند.

بازار سرمایه+بورس نیوز

پرویز خالقی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز، در خصوص گزارش شرکت‌ها اظهار کرد: با وجود اینکه گزارش ماهانه و ۹ ماهه شرکت‌ها منتشر شده؛ اما بازار همچنان در وضعیت خوبی قرار ندارد. زیرا تا زمانی که فروش اوراق و نرخ بالای بهره بین بانکی در این حوزه وجود داشته باشد، هیچ گزارش مثبتی نخواهد بود و نقدینگی همچنان از بازار سرمایه خارج می‌شود.وی با اشاره به بودجه پیشنهادی سال آینده تصریح کرد: ۱۰ ماده اصلاحی بودجه که به مجلس ارائه شد، برای حمایت از بازار بود تا وضعیت بورس و اقتصاد کشور بهبود یابد. در این راستا مهم‌ترین نکته عدم اعتمادی بوده که از سال ۹۹ در بازار سرمایه فراگیر شده و چنین وضعیتی را در بورس بوجود آورده است.

کارشناس بازار سرمایه ضمن تأکید بر اینکه مشکل اصلی بازار عدم اعتماد است، ادامه داد: برگشت نقدینگی و اعتماد مردم نیاز به زمان زیادی خواهد داشت؛ بنابراین سهامداران باید از ثبات قوانین و نبود قانون‌های موقت در نرخ بهره، حامل انرژی، سوخت و... آسوده خاطر شوند. در واقع مردم مطمئن نیستند که اگر سرمایه گذاری کنند تا یک سال دیگر این قوانین در بازار می‌ماند یا دوباره تغییر می‌کنند.

خالقی خاطرنشان کرد: در چنین شرایط اقتصادی، بهترین مکان برای سرمایه گذاری، بورس بوده که در حال حاضر جذابیت خاصی نسبت به سایر بازار‌ها دارد. چرا که در بازار‌های موازی تورم، منجر به ریزش قیمت‌ها و کاهش جذابیت آنان شد؛ اما بورس با وجود نزولی بودن همچنان جذابیت خود را حفظ کرده است.

کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: همچنین می‌توان گفت بازار سرمایه در هفته پیش رو نوسانی بوده و خیلی صعودی یا نزولی نخواهد بود که به نظر می‌رسد تا بهمن ماه ادامه خواهد یافت. از صنایع پیشرو نیز می‌توان به گروه‌های خودرویی، غذایی و پالایشگاهی اشاره کرد که می‌توانند در شرایط کنونی بازار سرمایه، سودآوری خوبی را تجربه کنند.

.
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
.، اه ادمی که مظلومانه بیرونش کردین گرفته حالا حالاهاباید تقاص پس بدیم ، طرف حاضر نیست صندلی شورای شهریشو با اینهمه فسادی که کرده ول کنه اونوقت اون ... .

1
لایک
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: