کد خبر : ۲۵۳۴۶۵
صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام نیز سبزپوش نداشتند؛
۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به ۳۰ دی۱۴۰۰، برابر با ۴۹ هزار و ۵۵۱ میلیارد تومان شد و ارزش این صندوق‌ها در مقایسه با هفته گذشته نشان‌دهنده آن بوده که مجدد خروج پول ۲ هزار و ۷۳۴ میلیارد تومانی را باید مقابل عملکرد این صندوق‌ها، یادداشت کرد.

۲,۷ همت از صندوق‌ها پرید! / صندوق‌های

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به ۳۰ دی۱۴۰۰، برابر با ۴۹ هزار و ۵۵۱ میلیارد تومان شد و ارزش این صندوق‌ها در مقایسه با هفته گذشته نشان‌دهنده آن بوده که مجدد خروج پول ۲ هزار و ۷۳۴ میلیارد تومانی را باید مقابل عملکرد این صندوق‌ها، یادداشت کرد.

۲,۷ همت از صندوق‌ها پرید! / صندوق‌های ۲,۷ همت از صندوق‌ها پرید! / صندوق‌های ۲,۷ همت از صندوق‌ها پرید! / صندوق‌های ۲,۷ همت از صندوق‌ها پرید! / صندوق‌های

در این کوچه نیز سبزپوش نبود

با استناد به سایت "فیپیران"، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام همانند درآمد ثابت‌ها هیچ صندوق سبزپوشی را نداشتند.

صندوق «پالایشی یکم» با عملکرد ۱.۰۲ درصد منفی با مدیریت "تامین سرمایه نوین" در صدر این لیست بهترین‌ها قرار داشت و پس از آن، صندوق «ثروت داریوش» با عملکرد ۱.۸۲ درصد منفی با مدیریت "سبدگردان داریوش" و صندوق «فیروزه موفقیت» با عملکرد ۱.۸۶ درصد منفی با مدیریت "سبدگردان توسعه فیروزه" به‌عنوان بهترین عملکرد‌ها جای گرفته بودند.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را هم صندوق «واسطه گری مالی یکم» با ۹.۶۲ درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه بانک مسکن" به خود اختصاص داد؛ در رتبه‌های بعدی این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق‌های «باران کارگزاری بانک کشاورزی» با ۷.۹۲ درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک کشاورزی" و صندوق «اعتبار سهام ایرانیان» با ۷.۵۲ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان اعتبار" نیز اشاره کرد.

تنها دو صندوق در طول ماه، کمی سبز بودند

در پایه این گزارش می‌توان اشاره داشت که در بررسی ماهانه این صندوق‌ها تعداد ۲ صندوق سبزپوش به چشم می‌خورد.

صندوق «مشترک یکم اکسیر فارابی» با عملکرد ۰.۵۳ درصد مثبت با مدیریت "سبدگردان فارابی" در صدر لیست ماهانه نشسته و صندوق «سهم آشنا» با عملکرد ۰.۵ درصد مثبت با مدیریت "سبدگردان سهم آشنا" در جایگاه دوم قرار دارد.

با نگاهی به ضعیف‌ترین‌های این گروه صندوق‌ها در بخش ماهانه باید اشاره کرد که صندوق «مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری» با ۹.۳۹ درصد منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری فراز ایده نو آفرین تک" به خود اختصاص داد؛ در رتبه‌های بعدی این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق «بانک توسعه تعاون» با ۹.۳۵ درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک رفاه کارگران" و صندوق «آسمان آرمانی سهام» با ۸.۴۸ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان آسمان" به ترتیب قعرنشینان ماهانه نام گرفته‌اند.

صندوق «فیروزه» تنها سربلند سه ماه بود

با نگاهی به بازه سه ماهه صندوق‌ها نیز می‌توان دریافت که تنها صندوق «فیروزه موفقیت» با عملکرد ۱.۸۲ درصد مثبت تحت مدیریت "سبدگردان توسعه فیروزه" تنها صندوق سبزپوش نام گرفت و در انتهای جدول سه ماهه نیز می‌توان به  صندوق «مشترک افق» با ۱۹.۴۶ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان سرمایه و دانش"، صندوق «آوای سهام کیان» با ۱۹.۰۳ درصد منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری پرتو آفتاب کیان" و صندوق «آهنگ سهام کیان» با ۱۸.۲۱ درصد منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری پرتو آفتاب کیان" حضور دارند.

«واسطه گری مالی یکم» و «صندوق بانک دی»، کماکان جزو قعرنشین‌ها سالانه

در یک سال منتهی به ۳۰ دی‌ماه سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «مشترک پیشتاز» تحت مدیریت "سبدگردان مفید" و «پالایشی یکم» تحت مدیریت "تامین سرمایه نوین" به ترتیب با ۴۱.۵ و ۳۳.۳۲  درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «بانک دی» و «واسطه گری مالی یکم» نیز به ترتیب با ۳۱.۶۶ و ۲۵.۵۴ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "وایرا" از نیمه شهریورماه

شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"آبادا" به مجمع می رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می شود.
آماده باش

آماده باش "خچرخش" برای مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت چرخشگر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ برگزار می‌شود.

"دسبحان" دست به جیب می شود

شرکت سبحان دارو از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: