کد خبر : ۲۵۴۴۷۰
۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد افزایش به ۱۸۲۷ دلار و ۴۰ سنت رسید.

قیمت طلا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، در حالی که ریسک‌های تورمی و تنش‌ها بین روسیه و اوکراین سبب شده تا جایگاه بازار طلا به عنوان محل امن سرمایه گذاری حفظ شود و به رغم چشم انداز افزایش نرخ بهره در آمریکا قیمت فلز زرد امروز شاهد افزایش بود.قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد افزایش به ۱۸۲۷ دلار و ۴۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل با ۰.۰۷ درصد رشد به ۱۸۲۹ دلار و ۱۰ سنت رسید. سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا دیروز اندکی کاهش داشت و در افزایش جزئی قیمت طلا موثر بود.

آمار‌های تورم ماه ژانویه آمریکا قرار است فردا منتشر شود و انتظار می‌رود رشد تورم در این ماه به ۷.۳ درصد رسیده باشد که در صورت تایید بیشترین رشد از سال ۱۹۸۲ میلادی خواهد بود.

بر اساس ارزیابی شاخص فدواچ تول، فعالان بازار شانس افزایش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره در آمریکا در میانه ماه مارس را ۷۰ درصد و شانس افزایش نیم درصدی را حدود ۳۰ درصد می‌دانند.

بازار طلا حساسیت زیادی به هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا دارد، زیرا می‌تواند هزینه فرصت سرمایه گذاری در این بازار را بالا ببرد. رشد نرخ بهره همچنین موجب تقویت ارزش دلار شده و خرید طلا را برای خریدارانی که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند گرانتر می‌کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: