کد خبر : ۲۵۴۸۵۵
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد:
۰۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
بحث خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس به نوعی تبلیغ برای بازار سرمایه بود و به نظر می‌رسد نمی‌تواند تأثیر خاصی در این حوزه داشته باشد.

خصوصی سازی سرخابی ها؛ تبلیغی برای بازار سرمایه

نادر جزایری مدیرعامل کارگزاری بهین پویا در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص عرضه‌های اولیه اخیر بازار بیان کرد: با توجه به شرایط فعلی به دلیل مشخص نبودن کف بازار و پرتفوی سهامداران متضرر، این عرضه‌های اولیه نمی‌توانند برای بورس آرام بخش باشند. در واقع شاید چند روز برای بازار عامل مثبتی تلقی شوند؛ اما پس از آن روند ریزشی را طی خواهد کرد، چرا که منجر به ورود نقدینگی نشده و از لحاظ شاخص سازی و اطمینان بخشی تأثیری در بازار سرمایه نمی‌گذارد.

وی در اشاره به حجم کم عرضه‌های اولیه اظهار کرد: همچنین تعداد این عرضه‌های اولیه به قدری کم حجم بوده که اصلا قابل بحث نیست؛ در واقع اگر تعداد این عرضه‌ها بیشتر بود، بازار می‌توانست روند بهتری را تجربه کند. البته بحث خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس به نوعی تبلیغ برای بازار سرمایه بود و به نظر می‌رسد نمی‌تواند تأثیر خاصی در این حوزه داشته باشد.


بیشتر بخوانید: ابهامات سرخابی‌ها؛ استقلال ۳۰، پرسپولیس ۲۷


مدیرعامل کارگزاری بهین پویا در ادامه اضافه کرد: البته دولت مدتی به دلیل شرایط بحرانی بازار، از عرضه‌های اولیه جلوگیری کرده بود که به همین دلیل باید تا پایان سال، با عرضه‌های اولیه به برخی تعهدات خود عمل کند؛ اما در حال حاضر نه تنها اثرات مثبتی نداشته بلکه می‌تواند تأثیرات منفی در روند بورس بگذارد.

جزایری در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد این عرضه‌ها می‌تواند مقداری فروش را در بازار افزایش دهند، به طوری که اکثر سهامداران، سهم‌های خود را می‌فروشند و عرضه‌های اولیه می‌خرند. در این راستا بدلیل کم عمق بودن بازار عرضه‌های اولیه، این سهم‌ها از لحاظ معاملاتی منفی می‌شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: