کد خبر : ۲۵۴۸۸۹
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد:
۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
به دلیل کمبود نقدینگی، بازار سرمایه تحمل عرضه‌های اولیه بزرگی را ندارد که در نهایت منجر به فشار بورس می‌شود.

بورس تحمل عرضه‌های بزرگ را ندارد

علی آیین حسینی مدیر سرمایه‌گذاری شرکت مدار در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، بیان کرد: دولت تصمیم خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس را بر عهده گرفته و البته با توجه به شرایط فعلی بازار سرمایه که در وضعیت خوبی قرار ندارد، می‌توان گفت این دو مجموعه شرایط عرضه در بورس را ندارند. به صورت کلی عرضه‌های اولیه باید زمانی که شرایط بازار سرمایه در وضعیت خوبی قرار گرفته، ارائه شوند تا بازار تحمل وارد کردن نقدینگی و رشد شرکت‌ها را داشته باشد.

وی در ادامه اضافه کرد: در این راستا برخی شرکت‌ها تمایل ورود به بورس را دارند و برای پذیرش در این حوزه، روند طولانی را طی کرده‌اند. در هر صورت نمی‌توان جلوی عرضه اولیه شرکت‌هایی را که حدود دو سال در انتظار عرضه بودند را گرفت، بنابراین باید راهکار و برنامه مناسبی در این زمینه صورت بگیرد.


بیشتر بخوانید: عرضه‌اولیه اسفند محرک خروج بیشتر نقدینگی


مدیر سرمایه گذاری "مدار" در خصوص مدل قیمت گذاری عرضه‌ها اظهار کرد: ارزش گذاری در عرضه‌های اولیه بسیار مهم بوده و مشکل اینجاست که در حال حاضر شرایط قیمت گذاری در بازار سرمایه در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در واقع می‌توان گفت شیوه و نوع ارزش گذاری عرضه‌ها در بازار سرمایه مشکل دارد، به گونه‌ای که باید این روش‌ها اصلاح شوند.

آیین حسینی در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل کمبود نقدینگی، بازار سرمایه تحمل عرضه‌های اولیه بزرگی را ندارد که در نهایت منجر به فشار بورس می‌شود. البته شرکتی که قیمت مناسب برای عرضه داشته باشد، با وجود ارزندگی بازار جذاب به نظر می‌رسد. در این راستا باید مسئولان مربوطه عرضه‌ها و نتایج آن‌ها را با برنامه ریزی مناسب کنترل کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: