کد خبر : ۲۵۵۱۰۶
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد:
۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
مدیر سرمایه گذاری "آریان" گفت: ارزش معاملات نسبت به سال ۹۹ کاهش چشمگیری داشته و در شرایط بحرانی به سر می‌برد.

شرایط بحرانی در وضعیت ارزش معاملات

امین ناطقی راد مدیر سرمایه گذاری شرکت پارس آریان در گفت‌وگو با بورس نیوز، بیان کرد: به طور معمول عرضه‌های اولیه در بازار‌های پر رونق از لحاظ ارزش معاملات صورت می‌گیرد، در حالی که امروزه ارزش معاملات نسبت به سال ۹۹ کاهش چشمگیری داشته و در شرایط بحرانی به سر می‌برد.


بیشتر بخوانید: ۲۰ روز معاملاتی فرصتی برای جلب اعتماد بورسی‌ها


وی ادامه داد: در حال حاضر عرضه‌های اولیه یا با استقبال خوبی مواجه نمی‌شوند و یا در صورت استقبال و داشتن قیمت‌های جذاب، باعث حرکت ارزش معاملات به سمت این سهم‌ها شده که تأثیر مثبتی برای بازار سرمایه نخواهند داشت؛ بنابراین اگر بورس از فضای بی اعتمادی و ابهام در بحث بودجه و مذاکرات فاصله بگیرد، می‌توان گفت در این صورت ارائه عرضه اولیه برای بازار بهتر خواهد بود.

شرایط بحرانی در وضعیت ارزش معاملات

مدیر سرمایه گذاری "آریان" در خصوص تأثیر بودجه در ارزش معاملات تصریح کرد: به نظر می‌رسد با تصویب بودجه و مشخص شدن نتایج برجام، ابهامات بازار سرمایه از بین می‌رود؛ اما رشد ارزش معاملات فقط به این موضوع بستگی ندارد. چرا که باید اعتماد سهامداران به بورس برگشته و نرخ بهره نیز کاهش پیدا کند که البته در حال حاضر نرخ بهره در حال کاهش بوده و به ۲۰ درصد نزدیک می‌شود که البته مقدار قابل توجهی نیست. در این راستا امیدواریم ظرف یک سال آینده ارزش معاملات به سمت بهبود وضعیت برود.

ناطقی راد در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر رشد اقتصادی کشور با نفت و بدون نفت سنجیده می‌شود؛ بنابراین اگر شرایط برای فروش نفت و انتقال پول آن بهتر شود، قطعا رشد اقتصادی کشور بهتر خواهد شد. از طرفی باید سیاست‌های دولت در این زمینه را در نظر گرفت و می‌توان گفت اگر سیاست‌های دولت به سمت تسهیل کسب و کار بنگاه‌ها و زیرساخت‌ها برود، وضعیت فعلی بهبود خواهد یافت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: