کد خبر : ۲۵۵۶۷۴
۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸
اثرپذیری بورس از طیف وسیعی از پارامتر‌های داخلی و خارجی و اقتصادی و غیراقتصادی، آن را تبدیل به یک پازل چندوجهی می‌کند.

بیمه نوین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، ماه اسفند زمانی است که تحلیلگران بازار‌های مختلف، افق سال آینده را بر اساس آخرین اطلاعات در حوزه تخصصی خود پیش‌بینی می‌کنند. بازار سرمایه، اما بازاری است که به اذعان بسیاری از اهالی اقتصاد، تحلیل آن به دلایل مختلفی سخت‌تر از سایر بازارهاست. اثرپذیری بورس از طیف وسیعی از پارامتر‌های داخلی و خارجی و اقتصادی و غیراقتصادی، آن را تبدیل به یک پازل چندوجهی می‌کند.

به‌عنوان‌مثال: در همین روزها، از توافق هسته‌ای بین ایران و غرب تا بودجه سال آینده، نرخ ارز، قیمت جهانی کامودیتی‌ها و ... ابزار‌های پیش‌بینی بورس در سال ۱۴۰۱ هستند و اما؛ به باور و تحلیل بسیاری از فعالان بازار، صنایعی، چون غذایی‌ها، دارویی‌ها، حمل‌ونقل، بانکی‌ها، خودرویی‌ها و بیمه‌ای‌ها از توافق برجام تأثیرات مثبت شگرفی خواهند پذیرفت.

در این گزارش سعی داریم یکی از ارزشمندترین سهام بازار را که هم اثرات مثبت فوق‌العاده‌ای از توافق برجام را نصیب سهامداران فکور خود خواهد ساخت و هم با جهش سودآوری کم‌نظیری در سال آینده همراه هست به شما معرفی کنیم.

این سهم بیمه نوین با نماد نوین است که در پایان معاملات امروز نماد سهم به علت برگزاری مجمع فوق‌العاده و تصویب افزایش سرمایه ۱۲۸.۶۶ درصدی از محل سود انباشته بسته خواهد شد.

بیمه نوین+بورس نیوز

نگاهی به عایدات آتی شرکت در صورت افزایش سرمایه

بیمه نوین در لابه‌لای گزارش توجیهی افزایش سرمایه پیش روی خود، عایدات آتی ۵ ساله خود را چنین پیش‌بینی کرده است.

بیمه نوین+بورس نیوز

یعنی با توجه به سرمایه فعلی سهم، سود خالص شرکت در سال جاری بالغ‌بر ۲۹۸.۴ میلیارد تومان (۱۱۳۷ ریال به ازای هر سهم) و سود سال ۱۴۰۱ آن قریب به ۴۲۰ میلیارد تومان (۱۶۰۰ ریال به ازای هر سهم) پیش‌بینی و برآورده گردیده است. این در حالی است که قیمت تابلوی سهم در تاریخ گزارش (۱۵ اسفندماه ۱۴۰۰) بیش از ۳۵۰ تومان نیست. به‌عبارت‌دیگر، سهامداران این شرکت علاوه بر برخورداری از سود تقسیمی سال ۱۴۰۰ شرکت در مجمع پیش رو (خردادماه)، این سهم ارزنده را با نسبت p/e معادل ۲.۱۸ مرتبه خریداری می‌کنند!

بیمه نوین+بورس نیوز

این در حالی است که ارزش ذاتی سهم در حال حاضر بیش از ۵۰۰ تومان و بازدهی فوق‌العاده‌ای در انتظار این سهم دارای فاند قوی بنیادی است.

بیمه نوین+بورس نیوز

نگاهی به درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌های شرکت

بیمه نوین+بورس نیوز

ارزیابی مالی طرح

بیمه نوین با افزایش سرمایه پیش روی خود قادر به بازده داخلی (IRR) بیش از ۳۸ درصدی است که در ارزیابی مالی طرح در گزارش توجیهی افزایش سرمایه نیز بدان اشاره‌شده است.

بیمه نوین+بورس نیوز

گزارش فصلی شرکت

بیمه نوین+بورس نیوز

ارزش دفتری سهم

بیمه نوین+بورس نیوز

اصلاح قیمتی سهم

قیمت سهم در اوج قیمتی خود در سال جاری به مبلغ ۶۷۰ تومان بوده که اینک در سطوح ۳۵۰ تومانی قرار داشته و افت ناروای بیش از ۴۷.۸ درصدی تجربه کرده است. ولی پایان شب سیه سفید است. چرا که به‌زودی و از سال آینده، سطوح قیمتی خیلی بالاتری را تجربه خواهد کرد.

بیمه نوین+بورس نیوز

بیمه نوین+بورس نیوز

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: