کد خبر : ۲۵۷۷۰۱
در گفت‌وگو با بورس نیوز بیان شد:
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۸
عرضه‌های اولیه بسته به شرایط موجود اتفاق می‌افتد که اگر کشش کافی برای آن در بازار وجود داشته باشد، می‌تواند به مثبت شدن وضعیت کمک کند.

عرضه‌های اولیه؛ خوب یا بد؟

مهدی رضایتی مدیرعامل سبد گردان ثروت پویان در گفت‌وگو با بورس نیوز، بیان کرد: می‌توان گفت عرضه‌های اولیه بسته به شرایط موجود اتفاق می‌افتد که اگر کشش کافی برای آن در بازار وجود داشته باشد، می‌تواند به مثبت شدن وضعیت کمک کند؛ بنابراین چنین اقدامی منجر به حفظ پویایی بورس و عرضه‌ها شده و البته باید این مورد را در نظر گرفت که شدت آن بنابر شرایط افزایش و یا کاهش می‌یابد.


بیشتر بخوانید: آیا مشارکت به عرضه‌های اولیه بازمی‌گردد


وی با اشاره به نتایج افزایش عرضه‌ها در بورس اظهار کرد: درواقع چنین عملکردی می‌تواند برآیند مثبتی برای بازار سرمایه به وجود بیاورد و در کل می‌توان گفت افزایش تعداد عرضه‌ها، اتفاقات خوبی برای بورس رقم خواهد زد. همچنین در شرایط مستعد بازار این اتفاق منجر به خروج کم نقدینگی و افزایش ورود آن شود.

عرضه‌های اولیه؛ خوب یا بد؟

مدیرعامل سبد گردان ثروت پویان در ادامه گفت: درصورتی‌که مقدار این عرضه‌ها بیشتر از توان بازار باشند، می‌تواند اثر منفی داشته باشد؛ اما در شرایط متوازنی همچون وضعیت فعلی بازار، تأثیر مثبتی درروند آن خواهد گذاشت. از طرفی سهامداران خرد نیز از اثرات این اقدام منتفع شده و انگیزه خوبی برای ادامه سرمایه‌گذاری آن‌ها به وجود می‌آورد.

رضایتی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین افزایش تنوع و تعداد سرمایه‌گذاری و ورود صنایع مختلف به بازار سرمایه از دیگر ویژگی‌های مثبت عرضه‌های اولیه خواهد بود؛ بنابراین زمانی که بازار دچار بحران کمبود نقدینگی و خروج سرمایه شود، شتاب عرضه‌ها کاهش‌یافته و در شرایط متعادل می‌توان به تأثیرات مثبت آن امیدوار بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: