کد خبر : ۲۵۷۸۲۳
در معاملات روز جاری؛
۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در معاملات امروز یک دلار و ۷۵ سنت افزایش داشت و به ۱۰۹ دلار و ۳۴ سنت رسید.

قیمت نفت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه آینده، امروز یک دلار و ۷۵ سنت افزایش داشت و به ۱۰۹ دلار و ۳۴ سنت رسید. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با یک کاهش ۶۷ سنتی، ۱۰۴ دلار و ۶۹ سنت در هر بشکه معامله می‌شود.قیمت قرارداد‌های نفت گرمایشی آمریکا برای تحویل در ماه آینده که شاخص قیمت دیزل است، تا ۴ دلار و ۴۰ سنت در هر گالن پایین آمده‌است. افزایش قیمت دیزل نتیجه نگرانی درمورد کمبود عرضه جهانی به‌خاطر حمله روسیه به اوکراین است.

هر دو شاخص نفت خام برنت و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا طی هفته گذشته افزایش داشته و پنجمین افزایش پی‌درپی ماهانه را نشان دادند. نفت خام برنت ۱.۳ درصد و نفت آمریکا ۴.۴ درصد افزایش ماهانه داشته‌اند.

ترس از کاهش عرضه نفت روسیه به خاطره جنگ اوکراین همچنان از قیمت نفت حمایت می‌کند. احتمال پیوستن آلمان به سایر اعضای اتحادیه اروپا در تحریم نفت روسیه باعث افزایش قیمت نفت در هفته جاری بوده‌است.

اطلاعات وزارت اقتصاد روسیه نشان می‌دهد تولید نفت این کشور ۱۷ درصد در سال جاری میلادی کاهش می‌یابد. تحریم‌های غربی به‌خاطر حمله روسیه به اوکراین به سرمایه‌گذاری و صادرات این کشور آسیب رسانده‌است.

ائتلاف اوپک پلاس احتمالاً به قرارداد فعلی خود پایبند بوده و افزایش چندانی در میزان تولید خود در اجلاس آینده که در پنجم ماه مه برگزار می‌شود نخواهد داد. این درحالی‌است که تعداد چاه‌های نفت و گاز آمریکا که نشانه عرضه در آینده است، ۳ حلقه در این هفته بالا رفته و به ۵۵۲ رسیده‌است.

نگرانی در مورد تقاضا همچنان وجود دارد هیچ نشانه‌ای از برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی در چین به چشم نمی‌خورد. قرنطینه‌های چین به اقتصاد این کشور و زنجیره‌های جهانی عرضه آسیب رسانده‌است.

با توجه به محدودیت‌های کرونایی در چین و ادامه جنگ اوکراین، پیش‌بینی می‌شود متوسط قیمت نفت در سال جاری میلادی کمتر از ۱۰۰ دلار در هر بشکه باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: