کد خبر : ۲۵۷۹۷۳
در پیش بینی امروز بازار سرمایه مطرح شد:
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵
با توجه به تورمی که در آینده پیش بینی شده و دستورات ۱۰ بندی که وزیر اقتصاد صادر کرده، به نظر می‌رسد شرایط برای صنعت بانکی تا یک ماه آینده مساعد شود.

رشد بانکی‌ها تا یک ماه آینده زیرنظر وزارت اقتصاد

احسان خورشیدی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، بیان کرد: با توجه به اینکه به نظر می‌رسد در اولین روز هفته پالایشی‌ها در روند اصلاحی قرار بگیرند، شرایط کمی متزلزل شده و در نهایت بازار امروز، وضعیت متعادل رو به منفی را تا آخر وقت تجربه می‌کند. البته در صورتی که پالایشی‌ها وارد روند اصلاحی شوند، می‌توان گفت در کلیت بازار سرمایه تأثیرگذار خواهد بود.


بیشتر بخوانید: گرانی، عامل رشد شوینده‌ها


وی در ادامه با اشاره به حجم عرضه و تقاضا گفت: در خصوص وضعیت و رقم شاخص نیز نمی‌توان با قاطعیت نظر داد؛ اما با توجه به شرایط بازار می‌توان دریافت عدد شاخص در روند منفی قرار بگیرد. همچنین زمانی که وضعیت در روند کاهشی قرار بگیرد، طبیعتا تقاضا فروکش کرده و مدت کوتاهی ترس در بورس حاکم خواهد شد که در این راستا به نظر می‌رسد حجم معاملات امروز از میانگین هفته گذشته کاهش می‌یابد.

خورشیدی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به تورمی که در آینده پیش بینی شده و دستورات ۱۰ بندی که وزیر اقتصاد صادر کرده، به نظر می‌رسد شرایط برای صنعت بانکی تا یک ماه آینده مساعد شود؛ اما در حال حاضر احتمالا وضعیت خوبی نداشته باشند تا زمانی که بازار سرمایه آن‌ها را به طور کامل بررسی کند. در واقع باید دید دستور‌ها و نظارت‌ها از سوی وزارت اقتصاد ادامه دارد یا همانند گذشته به سرانجام نمی‌رسد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: