کد خبر : ۲۵۸۰۲۲
پیش گشایش؛
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۱
سرمایه گذاران پورتفوی خود را باید با سهم‌های کلیدی تاثیرگذار و سهم‌های با بنیاد کوچکتر تلفیق کنند تا در روز‌هایی که بازار به سوی رشد گام بر می‌دارد از شاخص کل جا نمانند.

پیش گشایش+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، بازار سرمایه طی معاملات روز گذشته نشان داد که سهامداران و بازیگران کلیدی در صف‌های پتروپالایشی مانور فراوانی را دادند و به خاطر قیمت نفت این معامله گران سعی کردند نقدینگی خود را به سوی این سهم‌ها روانه کنند. چراکه افق روشنی پیش روی سهم‌های پتروپالایشی قرار دارد که می‌تواند روی کلیت بازار و حتی شاخص سازی شاخص کل نیز تاثیر بسزایی بگذارد.

البته نباید شاخص سازی را به معنای بدی پنداشت. چراکه شاخص هم وزن نیز در طرف مقابل با رشد معقولی همراه بوده و توانسته در مدت یک ماه گذشته پا به پای شاخص کل و حتی فراتر از آن نیز گام بردارد که این موضوع نشانگر آن بود که می‌توان با یک دید تقریبا میان مدت بازار سرمایه را مکان مناسبی برای سرمایه گذاری تلقی کرد یا اینگونه بگوییم جان به بازار باز می‌گردد.

سهامداران باید توجه داشته باشند اگر با فاکتور کلی شاخص هم وزن را معیار قرار داده و به سوی سرمایه گذاری در سهم‌های کوچک گام بردارند مراقب باشند که پورتفوی خود را با سهم‌های پوچ و بی بنیان مملو نکنند و اسیر دست هیجانات بازار سرمایه هم نشوند.

سرمایه گذاران پورتفوی خود را باید با سهم‌های کلیدی تاثیرگذار و سهم‌های با بنیاد کوچکتر تلفیق کنند تا در روز‌هایی که بازار به سوی رشد گام بر می‌دارد از شاخص کل جا نمانند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: