کد خبر : ۲۵۸۱۳۶
در معاملات روز جاری صورت گرفت؛
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
قیمت طلا در این هفته به‌دنبال چشم‌انتظاری سرمایه‌گذاران برای اطلاعیه سود خزانه‌داری آمریکا و همچنین افزایش قیمت دلار و تورم بالا در بسیاری از اقتصاد‌های دنیا کاهش‌یافته است.

افزایش اندک قیمت هر اونس طلا

به گزارش بورس نیوز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۰ درصد افزایش به ۱۸۶۱ دلار و ۶۴ سنت رسید. قیمت طلا در این هفته به‌دنبال چشم‌انتظاری سرمایه‌گذاران برای اطلاعیه سود خزانه‌داری آمریکا و همچنین افزایش قیمت دلار و تورم بالا در بسیاری از اقتصاد‌های دنیا کاهش‌یافته است.

اما قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ درصد افزایش به ۱۸۶۰ دلار و ۱۷ سنت رسید.

قیمت طلا از اواسط آوریل به‌دنبال سخت‌تر شدن سیاست‌های پولی فدرال‌رزرو آمریکا و سایر بانک‌های مرکزی جهت مقابله با بالا رفتن قیمت‌های مصرف‌کننده رو به کاهش بوده‌است. این سیاست‌ها سود اوراق‌قرضه دولت آمریکا را از ۳ درصد بالاتر برده و باعث ۵ هفته متوالی افزایش ارزش دلار شده‌است که خرید این فلز گرانبها را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا گران می‌کند.

ادامه تورم بالا باعث نوسان بیشتر بازار اوراق قرضه خواهد شد. قیمت‌های مصرف‌کننده در آمریکا در روز چهارشنبه اعلام می‌شود و چین، هند، مکزیک و برزیل هم اطلاعات مالی خود را در این هفته منتشر می‌کنند.

سرمایه‌گذاران همچنین اطلاعات مربوط به ضربه خوردن چین به‌عنوان دومین اقتصاد بزرگ دنیا از قرنطینه‌های کرونایی را زیر نظر دارند. صادرات و واردات چین در ماه آوریل به‌خاطر کاهش تقاضا در نتیجه این محدودیت‌ها و همچنین کاهش تولید پایین آمده‌است.

ادامه روند افزایش ارزش دلار و بالا رفتن سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا بر قیمت طلا تاثیر می‌گذارد. همچنین، افزایش نگرانی‌ها در مورد اقتصاد چین، تورم و درگیری‌های روسیه و اوکراین هم بر قیمت این فلز گران‌بها بی‌تأثیر نیست.

قیمت طلا در معاملات دیروز بازار نیویورک ۱.۵ درصد کاهش داشت و به ۱۸۵۶ دلار و ۵۵ سنت رسیده بود. شاخص دلار هم ۰.۳ درصد افزایش داشت. قیمت نقره و پلاتین هم کاهش یافت.

اما قیمت نقره در معاملات امروز با ۰.۶۴ درصد افزایش به ۲۱ دلار و ۹۶ سنت رسیده و پلاتین با ۰.۴۴ درصد افزایش ۹۶۱ دلار و ۲۴ سنت معامله می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سود ۲۱۸ تومانی به ازای هر سهم

سود ۲۱۸ تومانی به ازای هر سهم "سصوفی" در مجمع

مجمع عمومی شرکت سیمان صوفیان در تاریخ ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ برگزار شود.

"وبصادر" در مجمع تصمیم می گیرد

مجمع عمومی فوق العاده بانک صادرات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۷برگزار خواهد شد.

"رتاپ" سوددهی از شهریور آغاز می کند

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان زمان پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.

"درهآور" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی فوق العاده شرکت داروئی ره آورد تامین در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: