کد خبر : ۲۵۸۵۸۵
در تحلیل امروز بازار سرمایه مطرح شد:
۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳
بنابراین باوجود منفی بودن بازار سرمایه این گروه امروز در صف خرید بود و البته سیمانی‌ها نیز از این اتفاق مستثنی نیستند چراکه حتی در بورس کالا نیز روند افزایشی را از خود نشان دادند.

پایان بازار امروز با صف خرید گروه‌های سیمانی و نیروگاهی

حسن میثمی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با، بورس نیوزبیان کرد: با عرضه سنگینی که در روز گذشته در گروه‌های خودرویی اتفاق افتاد، در برخی گروه‌ها فشار فروش را به همراه داشت به‌طوری‌که بیش از ۲۰۰ الی ۳۰۰ نماد در ساعات پایانی روز دوشنبه وارد صف فروش شدند. همچنین ۱,۲۰۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج و مقداری سرمایه نیز وارد صندوق‌های درآمد ثابت شد.


بیشتر بخوانید: ورود تقاضا در لحظات پایانی بازار امروز


وی ادامه داد: اخیراً بازار سرمایه سود خوبی را تجربه کرده و به دلیل برخورد به یک مقاومت طبیعی، مقداری درروند ریزشی قرار گرفت که درواقع چراغ آن را خودرویی‌ها روشن کردند. از طرفی در آینده نیز این روند ادامه‌دار خواهد بود؛ اما می‌توان گفت به‌تدریج از شدت آن کاسته می‌شود.

میثمی افزود:در وضعیت امروز بورس، گروه‌های خودرویی و برخی صنایع فلزات اساسی نیز منفی بودند که دراین‌بین لازم به ذکر بوده پالایشی‌ها سبزپوش شدند. ضمن اینکه بازار سرمایه در صنعت غذایی و سهم‌هایی با P/E پایین خریداران قابل‌توجهی داشت.

پایان بازار امروز با صف خرید گروه‌های سیمانی و نیروگاهی

این کارشناس بازار اظهار کرد: به دلیل ورود حجم معاملاتی بزرگ در چند سال گذشته که هنوز قسمت عمده‌ای از آن در بازار وجود دارد، به نظر می‌رسد ارزش و حجم معاملات فردا به‌خوبی پیش می‌رود. در این راستا حداقل باید ۴ الی ۵ همت در بورس باشد تا نقدینگی از بازار خارج نشود که البته اخبار برجامی در این خصوص بی‌تأثیر نبود. به‌احتمال‌زیاد روز چهارشنبه بازار سرمایه از نظر ارزش معاملات به‌خوبی پیش می‌رود؛ اما روند کلی منفی می‌شود.

میثمی در پایان با اشاره به صف خرید امروز صنعت نیروگاهی خاطرنشان کرد: این گروه به دلیل مرتبط بودن با برق، به نظر می‌رسد با منتشر شدن گزارش صورت مالی تمام نیروگاه‌ها، افزایش نرخ را تجربه کنند؛ بنابراین باوجود منفی بودن بازار سرمایه این گروه امروز در صف خرید بود و البته سیمانی‌ها نیز از این اتفاق مستثنی نیستند چراکه حتی در بورس کالا نیز روند افزایشی را از خود نشان دادند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: