کد خبر : ۲۵۹۰۹۹
فروش «پلی‌اتیلن سبک صادراتی» "شکبیر" ۲۱ هزار تن کاهش یافت؛
۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷
بیشترین کاهش فروش متوجه محصول «پلی‌اتیلن سبک صادراتی» شد و طی یک ماه شاهد اُفت ۲۱ هزار تنی بود.

پتروشیمی امیرکبیر+بورس نیوز

به گزارش گروه تحقیق بورس نیوز، شرکت پتروشیمی امیرکبیر در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به اردیبهشت‌ماه سال جاری مجموع درآمد‌های عملیاتی ارائه‌شده خود را بالغ‌بر یک هزار و ۹۳۴ میلیارد تومان به ثبت رساند.

این درآمد‌ ماهانه از فروش محصولات در بازار‌های داخلی و صادراتی شناسایی شد و طی ۲ ماه گذشته نیز درآمد‌های این پتروشیمی به ۴ هزار و ۹۲۲ میلیارد تومان رسید، همچنین "شکبیر" سرمایه ثبت‌شده خود را ۳۶۰ میلیارد تومان گزارش کرده است.

عملکرد ماهانه پتروشیمی امیرکبیر+بورس نیوز

در اردیبهشت‌ماه میزان درآمدی که پتروشیمی امیرکبیر از فروش محصولات در بازار داخلی به دست آورد برابر با یک هزار و ۲۲۷ میلیارد تومان بود که ۶۳ درصد از مجموع درآمد ماهانه را به خود اختصاص داده و همچنین از فروش محصولات در بازار خارجی نیز ۷۰۶ میلیارد تومان درآمد کسب کرد.


بیشتر بخوانید: فروش بیش از ۱۹ هزار تن فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی


درآمد‌های حاصل‌شده پتروشیمی امیرکبیر

بر پایه این گزارش، درآمدی که "شکبیر" در اردیبهشت‌ماه به ثبت رساند نسبت به فروردین‌ماه کاهش ۳۵ درصدی را شاهد بود و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نیز ۵ درصد رشد را تجربه کرده است.

بیشترین درآمدی که پتروشیمی امیرکبیر در دومین ماه سپری‌شده از سال مالی شناسایی کرد مربوط به فروش محصولات در بازار داخلی بود و بیشترین سهم درآمد ماهانه را «پلی‌اتیلن سبک صادراتی» با ۶۵۴ میلیارد تومان به خود اختصاص داد و نرخ فروش این محصول در اردیبهشت‌ماه ۳۷ میلیون تومان در ازای هر تن به ثبت رسید.

روند درآمد ماهانه شکبیر+بورس نیوز

لازم به ذکر است که گران‌ترین محصول ارائه‌شده "شکبیر" مربوط به محصول «پلی‌اتیلن سبک صادراتی» در بازار صارداتی با ۳۷ میلیون تومان در ازای هر تن بود، درآمدی که در بازار خارجی به دست آمد ۷۰۰ میلیارد تومان بود که نسبت به ماه گذشته اُفت ۵۵ درصدی را طی این دوره بر جای گذاشت.


فروش محصولات پتروشیمی امیرکبیر در اردیبهشت‌ماه ۶۷ هزار و ۳۱۶ تن اعلام شد که نسبت به ماه گذشته شاهد ۳۱ درصد کاهش فروش ماهانه بود، مجموع فروش محصولات تولیدی پتروشیمی امیرکبیر تا اردیبهشت‌ماه برابر با ۱۶۵ هزار و ۱۳۹ تن بود.

بیشترین سهم فروش محصولات را در بخش فروش داخلی با ۴۸ هزار تن مشاهده می‌کنیم، همچنین بیشترین فروش محصول در اردیبهشت‌ماه در اختیار «پلی‌اتیلن سبک صادراتی» با ۱۷ هزار و ۵۸۰ تن در اختیار داشته است.

مجموع فروش صادراتی پتروشیمی امیرکبیر در اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۱ برابر با ۱۹ هزار و ۳۰۹ تن اعلام شد، این مقدار فروش در مقایسه با ماه گذشته ۵۵ درصد کاهش را به دنبال داشت، بیشترین کاهش فروش متوجه محصول «پلی‌اتیلن سبک صادراتی» شد و طی یک ماه شاهد اُفت ۲۱ هزار تنی بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: