کد خبر : ۲۵۹۲۲۱
قائم مقام وزیر صمت:
۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰
قائم مقام وزیر صمت گفت: براساس تصمیم‌های اتخاذ شده، قطعی برق واحد‌های تولیدی از قبل اعلام می‌شود که صنایع خسارت چندانی بابت این قطعی‌ها متحمل نشوند

قطعی برق واحد‌های تولیدی از قبل اعلام می‌شود

بورس نیوز: محمدصادق مفتح، قائم مقام وزیر صمت با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای مدیریت احتمالی کاهش برق صنایع در تابستان اظهار کرد: به دنبال ضرر و زیان سال گذشته صنایع تحت تاثیر کاهش و قطعی پیاپی برق آن‌ها، کمیته مشترکی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و نیرو تشکیل شد که بتواند از طریق تصمیم‌های اتخاذ شده در این کمیته مانع از ضرر و زیان احتمالی صنایع در پیک مصرفی برق برای تابستان شود.وی افزود: در زمستان سال گذشته، اقدام‌های صحیحی برای کنترل مصرف گاز صنایع در دستور کار قرار گرفت و دولت در آن زمان توانست در زمینه مدیریت دسترسی گاز صنایع توفیق پیدا کند.

مفتح خاطرنشان کرد: اکنون در حال مدیریت کاهش‌های احتمالی صنعت برق هستیم و تصمیم‌های اتخاذ شده قرار است به گونه‌ای باشد که کمترین آسیب به صنایع مختلف وارد شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در وضعیت فعلی به دنبال اولویت بندی برای قطعی برق صنایع هستیم که ضمن جبران کمبود برق، کمترین خسارت به صنایع وارد شود.

به گفته وی قطعی برق صنایع در استان‌های مختلف، متفاوت است، بر این اساس قرار شد نیروگاه برق CHP شهرک‌های صنعتی به کار گرفته شوند.

مفتح تاکید کرد: براساس تصمیم‌های اتخاذ شده، قطعی برق واحد‌های تولیدی از قبل اعلام می‌شود که صنایع خسارت چندانی بابت این قطعی‌ها متحمل نشوند.

وی با بیان اینکه برخی از صنایع در ابتدای زنجیره قرار دارند و در صورت قطعی یکباره برق، صنایع تبعی آن‌ها هم ضربه خواهند خورد، گفت: صنایعی مانند سیمان، کلینکر زیادی تولید کردند؛ بنابراین اگر فقط آسیاب روشن باشد در تامین سیمان به مشکل بر نخواهیم خورد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیح داد: به مرور تصمیم‌های اتخاذ شده برای صنایع اعلام میشود.

مفتح بیان کرد: در تابستان سال گذشته کاهش و قطعی برق واحد‌های تولیدی بدون اطلاع قبلی انجام می‌شد، اما اکنون قرار بر این است قطعی برق صنایع نه تنها با اعلام آن‌ها بلکه با توافق تشکل‌ها صورت بگیرد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به آغاز فصل تابستان، اما همچنان برق هیچ صنعتی قطع نشده است و تمام تلاش مجموعه دو وزارتخانه صمت و نیرو کاهش تبعات کاهش احتمالی برق صنایع است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: