کد خبر : ۲۵۹۳۱۶
بخوانید:
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۳
کارشناس بازار طلا و جواهر گفت: امروز در حالی که قیمت جهانی طلا نسبت به ابتدای هفته با ۵۰ دلار کاهش مواجه شده بود، هر اونس طلا نیز به ۱۸۲۱ دلار رسید و کاهش نسبی را تجربه کرد.

از قیمت سکه طرح قدیم تا نرخ هر گرم طلا

بورس نیوز: امروز در حالی که قیمت جهانی طلا نسبت به ابتدای هفته با ۵۰ دلار کاهش مواجه شده بود، هر اونس طلا نیز به ۱۸۲۱ دلار رسید و کاهش نسبی را تجربه کرد.وی با بیان اینکه بخشنامه اخیر بانک مرکزی مبنی بر واگذاری ارز‌های صادراتی به صرافی‌ها موجب کاهش شدید نرخ ارز در بازار آزاد شد، تصریح کرد: این موضوع به علاوه کاهش قیمت انس جهانی باعث شد در حالی که انواع سکه و طلا در اوایل هفته با افزایش روبرو بود، با کاهش قیمت همراه باشد.

کشتی‌آرای گفت: امروز قیمت سکه طرح قدیم به طور متوسط با ۳۰۰هزار تومان کاهش به ۱۴میلیون و ۶۰۰هزار تومان و سکه طرح جدید نیز با ۶۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به اول هفته به ۱۵ میلیون و ۲۰۰ رسید.

وی همچنین قیمت نیم سکه را با ۲۵۰ هزار تومان کاهش هفتگی، ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ربع سکه را نیز با ۴۵۰ هزار تومان کاهش، ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

این کارشناس بازار طلا و سکه ادامه داد: سکه گرمی با ۱۰۰هزار تومان افزایش با قیمت ۳ میلیون و ۲۰۰هزار تومان مبنای معاملات قرارگرفت.

به گفته وی، قیمت سکه طرح جدید در اوایل هفته تا ۱۶ میلیون و ۴۵۰هزار تومان هم افزایش قیمت پیدا کرده بود و با کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی در روز چهارشنبه به ۱۵ میلیون و ۲۰۰هزار تومان رسیده است.

کشتی‌آرای با بیان اینکه در روز‌های یکشنبه و دوشنبه قیمت طلا و سکه به بالاترین سطح خود افزایش پیدا کرده بود، توضیح داد: هر گرم طلای ۱۸ عیار هم در اوائل هفته به یک میلیون و ۵۱۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده بود، اما امروز به یک میلیون و ۴۴۵هزار تومان رسید.

وی تاکید کرد:‌حباب سکه تا یک میلیون و ۷۰۰هزار تومان افزایش هفتگی را تجربه کرد بود که امروز با کاهش ۷۰۰هزار تومانی به یک میلیون تومان رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: