بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۳
از قیمت سکه طرح قدیم تا نرخ هر گرم طلا
کارشناس بازار طلا و جواهر گفت: امروز در حالی که قیمت جهانی طلا نسبت به ابتدای هفته با ۵۰ دلار کاهش مواجه شده بود، هر اونس طلا نیز به ۱۸۲۱ دلار رسید و کاهش نسبی را تجربه کرد.
کد خبر : ۲۵۹۳۱۶

از قیمت سکه طرح قدیم تا نرخ هر گرم طلا

بورس نیوز: امروز در حالی که قیمت جهانی طلا نسبت به ابتدای هفته با ۵۰ دلار کاهش مواجه شده بود، هر اونس طلا نیز به ۱۸۲۱ دلار رسید و کاهش نسبی را تجربه کرد.وی با بیان اینکه بخشنامه اخیر بانک مرکزی مبنی بر واگذاری ارز‌های صادراتی به صرافی‌ها موجب کاهش شدید نرخ ارز در بازار آزاد شد، تصریح کرد: این موضوع به علاوه کاهش قیمت انس جهانی باعث شد در حالی که انواع سکه و طلا در اوایل هفته با افزایش روبرو بود، با کاهش قیمت همراه باشد.

کشتی‌آرای گفت: امروز قیمت سکه طرح قدیم به طور متوسط با ۳۰۰هزار تومان کاهش به ۱۴میلیون و ۶۰۰هزار تومان و سکه طرح جدید نیز با ۶۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به اول هفته به ۱۵ میلیون و ۲۰۰ رسید.

وی همچنین قیمت نیم سکه را با ۲۵۰ هزار تومان کاهش هفتگی، ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ربع سکه را نیز با ۴۵۰ هزار تومان کاهش، ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

این کارشناس بازار طلا و سکه ادامه داد: سکه گرمی با ۱۰۰هزار تومان افزایش با قیمت ۳ میلیون و ۲۰۰هزار تومان مبنای معاملات قرارگرفت.

به گفته وی، قیمت سکه طرح جدید در اوایل هفته تا ۱۶ میلیون و ۴۵۰هزار تومان هم افزایش قیمت پیدا کرده بود و با کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی در روز چهارشنبه به ۱۵ میلیون و ۲۰۰هزار تومان رسیده است.

کشتی‌آرای با بیان اینکه در روز‌های یکشنبه و دوشنبه قیمت طلا و سکه به بالاترین سطح خود افزایش پیدا کرده بود، توضیح داد: هر گرم طلای ۱۸ عیار هم در اوائل هفته به یک میلیون و ۵۱۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده بود، اما امروز به یک میلیون و ۴۴۵هزار تومان رسید.

وی تاکید کرد:‌حباب سکه تا یک میلیون و ۷۰۰هزار تومان افزایش هفتگی را تجربه کرد بود که امروز با کاهش ۷۰۰هزار تومانی به یک میلیون تومان رسید.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر