کد خبر : ۲۵۹۴۶۸
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت:
۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: در مصوبه مجلس شورای اسلامی حمایت از خرید خودرو‌ها و محصولات داخلی که قابل رقابت با محصولات خارجی هستند تاکید ویژه شده است.

تاکید مجلس بر خرید خودروها و محصولات داخلی

محمد وحیدی، عضو کمیسیون آموزش مجلس، اظهار کرد: نگاه مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، کمیسیون آموزش و کمیسیون‌های تخصصی با رویکرد توجه به برنامه هفتم به قانون مبتنی بر تولید دانش بنیان است و فرصت‌های آینده صنعت خودروسازی کشور مورد توجه قرار می گیرد.

وی افزود: صنایعی که می‌تواند بازار کشور را از واردات بی نیاز کند و فرایند بسیار مهمی در بحث‌های آرندگی، اتصال حوزه‌های دانش بنیان به صنایع خودرویی کشور و استفاده از منابع داخلی برای تولید انبوه داشته باشد که برای بازار داخل و صادرات را در یک برنامه منسجم داشته باشد.

وحیدی ادامه داد: مجلس در تلاش است در این فرایند خودرو‌های جدیدی که امکان تولید بازار داخل برای آن‌ها فراهم است را مورد حمایت قرار دهد. در مصوبه مجلس شورای اسلامی حمایت از خرید خودرو‌ها و محصولات داخلی که قابل رقابت با محصولات خارجی هستند تاکید ویژه شده است.

وی درباره خرید اتوبوس‌های برقی از ترکیه گفت: شهرداری تهران موظف است براساس قرارداد منعقد شده خودروی پاک و اتوبوس‌های برقی وارد کند که با این کار میزان آلایندگی شهر را به ویژه تهران کاهش می‌دهد. بحث مبادلات پولی، مالی و بانکی را حل کند و در قالب تهاتر شهرداری خودرو‌ها را تحویل بگیرد و مردم استفاده کنند.

 

 

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: