کد خبر : ۲۶۰۰۱۲
پس از سقوط ناگهانی قیمت نفت رخ داد؛
۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس‌ از سقوط ۹.۵ درصدی در روز گذشته، ۷۷ سنت معادل ۰.۷۵ درصد افزایش‌ یافته و به ۱۰۳ دلار و ۵۴ سنت رسیده‌ است.

سقوط نفت برنت به قیمت ۱۰۳ دلار

بورس نیوز: قیمت نفت پس‌از سقوط ناگهانی در روز سه‌شنبه کمی بالا رفته است. سرمایه‌گذاران با وجود نگرانی در مورد رکود اقتصادی، دوباره تمرکز خود را بر کمبود عرضه گذاشته‌اند.قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس‌از سقوط ۹.۵ درصدی در روز گذشته، ۷۷ سنت معادل ۰.۷۵ درصد افزایش‌ یافته و به ۱۰۳ دلار و ۵۴ سنت رسیده‌ است. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم برای اولین‌بار از اواخر آوریل به زیر ۱۰۰ دلار سقوط کرده و ۹۹ دلار و ۷۳ سنت معامله می‌شود.

محمد بارکیندو، دبیرکل اوپک در روز سه‌شنبه با تاکید بر این‌که صنعت نفت سال‌هاست با کمبود سرمایه‌گذاری مواجه است گفت کمبود عرضه نفت را می‌توان با عرضه نفت ایران و ونزوئلا جبران کرد.

دمیتری مدودف، رئیس‌جمهور سابق روسیه هم هشدار داده پیشنهاد ژاپن برای تعیین سقف قیمت برای نفت روسیه و پایین آوردن آن تا نصف سطح قیمت فعلی باعث کمبود بیشتر نفت در بازار شده و قیمت آن را به ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار در هر بشکه می‌رساند.

از طرف دیگر، دولت نروژ در روز گذشته برای پایان دادن به اعتصاب در بخش نفت که تولید نفت و گاز این کشور را پائین آورده بود مداخله کرد و به این بن‌بست که می‌توانست بحران انرژی در اروپا را تشدید کند پایان داد.

لابی کارفرمایان صنعت نفت و گاز نروژ اعلام کرد این اعتصاب تا روز شنبه ۱۱۱۷۰۰۰ بشکه از صادرات معادل‌های نفتی را کم می‌کرد که معادل ۵۶ درصد از صادرات روزانه گاز می‌شود. ۳۴۱۰۰۰ بشکه از تولید نفت این کشور هم کم می‌شد.

نگرانی در مورد رکود اقتصادی هنوز هم بازار را فراگرفته‌ است. پیش‌بینی می‌شود بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی کوچک‌شده باشد. این دومین فصل پیاپی رکود اقتصاد در آمریکا خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: