کد خبر : ۲۶۰۰۶۱
معاون صنایع عمومی وزارت صمت عنوان کرد:
۱۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: تاکنون با همراهی اتحادیه‌ها و مجموعه‌های صنفی و تولیدی بیش از ۱۰۲ هزار کالا دارای شناسه و کد رهگیری شده اند که این کار هم به نفع تولید داخلی و هم به نفع مصرف کننده است.

کد رهگیری و شناسه برای ۱۰۲ هزار کالا

بورس نیوز: برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت با بیان اینکه مهلت یک هفته‌ای برای درج کد شناسایی روی کالا‌ها به تولیدکنندگان، اظهار کرد: از زمان تولید کالا تا عرضه مقداری زمان می‌برد که برای همین ما تاریخ ۱۴ تیرماه را پایان مهلت درج شناسه کالا روی محصولات اعلام کردیم و یک ماه فرصت داده شد (تا ۱۵ مرداد) که با عرضه محصولات در سطح فروشندگان بتوانیم قانون اعلام شده را اجرایی کنیم. البته این قانون از ۴ ماه قبل روی ۵۵ قلم کالا آغاز شده است.

وی افزود: رویکرد ما در جلسات با ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا، رویکرد تعاملی، هم افزایی، آموزشی، فرهنگ سازی و حل مشکل است و در مجموع حرکتی جمعی و بین دستگاهی شکل گرفته است. با تولیدکننده‌ها نیز رویکردی علمی و ایجابی داریم و به این دلیل که تعدادی از آن‌ها در صف مرحله شناسه گیری هستند در مکاتبه انجام شده با درخواست آن‌ها برای تمدید یک هفته‌ای موافقت شد.

برادران ادامه داد: تاکنون با همراهی اتحادیه‌ها و مجموعه‌های صنفی و تولیدی بیش از ۱۰۲ هزار کالا دارای شناسه و کد رهگیری شده اند. این کار هم به نفع تولید داخلی و هم به نفع مصرف کننده است.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت خاطرنشان کرد: در جلساتی که با تولید کننده‌ها و برخی اصناف داشتیم بسیاری از آن‌ها از اینکه افرادی هستند که با جعل هولوگرام، کارتن و حتی بیمه، محصولات تقلبی را روانه بازار مصرف می‌کنند متعجب شدند. نظارت‌ها باید به قدری قوی شود که هیچ سوداگری نتواند اهداف خود را دنبال کند.

برادران با اشاره به اینکه جامعه ما یک جامعه جوان با فناوری بالا است و جزو کشور‌هایی هستیم که نیرو‌های دانش محوری زیادی داریم، گفت: اوایل هر کاری ممکن است کمی مقاومت باشد، اما در صنف هر کسی دو جوان هستند که بتوانند این کار‌ها را انجام دهند، در بحث اینکه درج شناسه، کدرهگیری را حتی در پاکت سیگار هم انجام می‌دهیم که اینقدر ریز شدیم در بحث دخانیات، در بحث قطعات یدکی خودرو به دنبال این هستیم که حتی روی شمع هم انجام شود برای این است که مطمئن شویم تا امکان هیچ سوء استفاده‌ای بر روی هیچ کالایی نیست.

وی توضیح داد: در سطح عرضه کننده خرد شاید محل اختلافمان نباشد، اما نگرانی ما این است که آیا شبکه‌های بزرگی که بعضی از آن‌ها به خودروسازی‌های بزرگ متصل هستند شبکه‌های خودرا پاسداری کرده اند؟

برادران افزود: شبکه‌هایی هستند که باید نظارتشان را بر روی فروشندگان خرد بیشتر کنند اگر کالایی قرار است توزیع شود مطمئن شوند در کنار کالاهایشان کالای قاچاق ارائه نمی‌شود.

معاون صنایع عمومی وزارت صمت گفت: در حال حاضر سطح مان این است که بازدید‌ها را در این سطح شروع کردیم که اگر کسی آمده عملیات فروش نمایندگی یک مجموعه را گرفته حتما باید محصولات آن را ارائه کند و با آن درصد اندکی هم که همراهی نکردند برخورد خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: