۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۵
شرکت‌های مختلفی در زمینه ثبت شرکت، ثبت برند و ثبت تغییرات شرکت همواره آماده ارائه خدمات به افرادی هستند که قصد دارند در سال جدید برای کسب و کار خود شرکت ثبت کنند و از طریق شرکت به صورت رسمی با سایر سازمان‌ها همکاری کرده و قرارداد ببندند و خدمات و محصولات خود را به آن‌ها عرضه کنند.

چگونگی ثبت شرکت و ثبت تغییرات با الی ثبت در سال جدید

 

بورس نیوز: شرکت‌های مختلفی در زمینه ثبت شرکت، ثبت برند و ثبت تغییرات شرکت همواره آماده ارائه خدمات به افرادی هستند که قصد دارند در سال جدید برای کسب و کار خود شرکت ثبت کنند و از طریق شرکت به صورت رسمی با سایر سازمان‌ها همکاری کرده و قرارداد ببندند و خدمات و محصولات خود را به آن‌ها عرضه کنند. در واقع با داشتن شرکتی که به صورت قانونی به ثبت رسیده است، می‌توان به فعالیت‌های تجاری یک کسب و کار رسمیت و اعتبار بیشتری بخشید. مشتریان به شرکت‌هایی که دارای فاکتور رسمی هستند، بیشتر اعتماد می‌کنند.

یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ثبت شرکت، ثبت برند و ثبت تغییرات شرکت الی ثبت نام دارد. در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره چگونگی و نحوه ثبت شرکت و تغییرات آن توسط شرکت الی ثبت در سال ۱۴۰۱ صحبت کنیم.

ثبت شرکت چیست و به چه پیش نیاز‌هایی لازم دارد؟

کسب و کار‌هایی که قصد دارند به فعالیت‌های اقتصادی خود اعتبار ببخشند و خدمات و محصولات خود را به صورت قانونی به سازمان‌های دیگر ارائه دهند، باید برای ثبت برند و شرکت خود اقدام نمایند. با این کار در زمان عقد قرارداد با سازمان‌ها و صادر کردن فاکتور رسمی با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد و اعتماد تعداد زیادی از مشتریان جلب می‌شود. صاحبان کسب و کار‌های مختلف زمانی می‌توانند برای ثبت شرکت اقدام کنند که از سودآوری و کیفیت فعالیت‌های خود مطمئن شده باشند. داشتن یک شرکت قانونی به تاجران کمک می‌کند تا فرصت‌ها و منافع مالی بسیار خوبی به دست بیاورند و در حوزه فعالیت خود از رقبا پیشی بگیرند.

یکی از مهمترین پیش نیاز‌ها برای ثبت یک شرکت این است که حداقل باید دو نفر شریک با موسس شرکت همکاری داشته باشند. زیرا یک فرد به تنهایی نمی‌تواند یک شرکت برای خود راه اندازی کند. بعد از مشخص شدن شرکا باید مدارک مورد نیاز شامل کپی شناسنامه و کارت ملی رئیس و شرکای شرکت به همراه مدرک تحصیلی آن‌ها و ... به شرکت کارگزاری که مراحل ثبت را انجام می‌دهد، تحویل داده شود.

پیش نیاز بعدی واریز مبلغی که توسط دولت تعیین شده به اداره تاسیس شرکت‌ها می‌باشد. در میان گذاشتن مبلغ سرمایه اولیه با شرکت الی ثبت برای طبقه بندی شرکت در دسته‌های تجاری، انتخاب نام تجاری و برند متناسب با نوع کسب و کار برای ثبت برند برای شرکت پیش نیاز‌های دیگری هستند که برای ثبت همه شرکت‌ها لازم است.

/ثبت-شرکت/https://elisabt.ir

نحوه ثبت شرکت در الی ثبت به چه صورت است؟

بعد از تهیه پیش نیاز‌هایی شامل تهیه مدارک، پرداخت مبلغ تعیین شده به اداره تاسیس شرکت‌ها باید تمام مدارک به شرکت الی ثبت به عنوان یک شرکت کارگزار تحویل داده شود تا تمام کار‌های اداری برای ثبت برند و شرکت توسط این کارگزار انجام شود و در انتها بعد از انجام کار‌های اداری فیش رسید به مالک شرکت ارائه می‌گردد. مالک شرکت باید پنج نام برای شرکت خود در نظر داشته باشد و آن‌ها را به الی ثبت تحویل دهد. در نهایت مناسب‌ترین نام از نظر کارشناسان فنی اداره تاسیس شرکت‌ها انتخاب خواهد شد. برای انجام مراحل ثبت متقاضی تا دو ماه فرصت دارد. در صورت عدم رسیدگی به امور و مراحل ثبت وقت قبلی باطل شده و مجددا باید مراحل ثبت از ابتدا آغاز شود.

پس از تایید مدارک ارائه شده باید فیش واریز هزینه‌های مربوط به آن به اداره ثبت شرکت‌ها فرستاده شود. بعد از تاسیس شرکت اساسنامه‌ای با مهر برجسته به مالک تحویل داده می‌شود و آگهی ثبت شدن شرکت در یکس از روزنامه‌های رسمی ایران منتشر می‌شود. در نهایت فعالیت رسمی و تجاری کسب و کار آغاز خواهد شد.

چگونگی ثبت شرکت و ثبت تغییرات با الی ثبت در سال جدید

هزینه‌های ثبت شرکت به چه عواملی بستگی دارند؟

نوع شرکت، هزینه آماده سازی مدارک مورد نیاز، هزینه ارسال مدارک، هزینه چاپ آگهی در یکی از روزنامه‌های رسمی، هزینه مربوط به خدمات دریافتی از شرکت کارگزار، هزینه مشاوره و ... همگی در هزینه‌های نهایی ثبت شرکت تاثیرگذار هستند. با توجه به شرایط اقتصادی جامعه که همه خدمات در حال افزایش قیمت هستند، کسانی که قصد دارند شرکت خود را به ثبت برسانند، بهتر است هر چه سریع‌تر برای این کار اقدام کنند. زیرا هزینه‌های مربوط به ثبت برند و شرکت نیز روز به روز در حال افزایش است.

معرفی انواع شرکت

در زمان ثبت، مالک شرکت باید با در نظر گرفتن حوزه کسب و کار خود از بین شش نوع شرکت مختلف یک نوع متناسب را انتخاب کنید. در ادامه به معرفی شش نوع شرکت می‌پردازیم.

• شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص یکی از پرطرفدارترین انواع شرکت است و ثبت آن کمی نسبت به انواع دیگر پیچیده‌تر می‌باشد. تمام شرکا و سهامداران شرکت‌های سهامی خاص به اندازه درصد پولی که برای سرمایه‌گذاری در این شرکت پرداخت کرده‌اند، در سود و زیان آن سهم دارند. جالب است بدانید بیشتر شرکت‌هایی که در ایران به ثبت رسیده‌اند، شرکت‌های سهامی خاص و مسئولیت محدود هستند.

• شرکت مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود به عنوان یکی دیگر از شرکت‌ها اجازه ندارد که در مناقصه‌ها شرکت کند. این شرکت برای دریافت وام هم باید مراحل سخت و پیچیده‌ای را پشت سر بگذارد. مسئولیت هر یک از شرکا به اندازه سهامی است که وارد شرکت کرده‌اند. در انتخاب نام برای شرکت‌های مسئولیت محدود نمی‌توان از نام سهامداران استفاده کرد. سرمایه مورد نیاز برای ثبت این نوع شرکت کمتر از شرکت‌های سهامی خاص است. حداقل دو نفر شریک نیز می‌توانند برای راه‌اندازی شرکت مسئولیت محدود اقدام کنند.

• شرکت خدماتی

شرکت خدماتی یکی از شرکت‌هایی است که برای راه‌اندازی آن به سرمایه خیلی کمی نیاز دارید. البته گاهی اوقات شرکت خدماتی را در غالب مسئولیت محدود و سهامی خاص نیز به ثبت می‌رسانند. مالک و شرکای شرکت‌های خدماتی لازم نیست که افرادی با تحصیلات بالا باشند.

• شرکت تعاونی

شرکت تعاونی بیشتر در زمینه تولید و توزیع مواد غذایی مشغول فعالیت هستند. یکی از شرایط تاسیس شرکت‌های تعاونی این است که سهامداران آن حتما باید دارای تابعیت ایران باشند. اعضای شرکت تعاونی دارای کمترین مقدار سهام تعیین شده هستند.

• شرکت دانش بنیان

شرکت دانش بنیان نیز یک نوع شرکت است که مستقیما از جانب دولت حمایت می‌شود و هیچ کس حق کپی و ایده گرفتن از شرکت‌های دانش بنیان را ندارد. برای راه اندازی این نوع شرکت باید یکی از سهامداران اصلی آن دارای مدرک دکتری یا PHD باشد. در این شرکت‌ها با کمک فناوری‌های نوین خدماتی بسیار نوین ارائه می‌شود.

• شرکت بازرگانی

شرکت بازرگانی نوع دیگری از شرکت است که برای ثبت حتما باید پنج نفر به عنوان سهامدار عضو آن باشند. در این شرکت بیشتر امور بازرگانی و خرید و فروش انجام می‌شود. البته شرکت‌های بازرگانی را می‌توان به عنوان شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص نیز به ثبت رساند.

نحوه ثبت تغییرات شرکت در الی ثبت

تمام شرکت‌هایی که پس از اتمام مراحل ثبت شرکت فعالیت خود را آغاز می‌کنند، بعد از مدتی ممکن است به دلایل مختلفی به تغییراتی نیاز داشته باشند. این تغییرات شامل جا به جایی محل احداث شرکت، کاهش یا افزایش تعداد سهامداران و ... می‌باشد. همه تغییرات شرکت‌ها باید به صورت قانونی به ثبت برسند تا شرکت دوباره اجازه فعالیت داشته باشد. مالکان شرکت‌ها برای سرعت بخشیدن به روند ثبت تغییرات شرکت خود می‌توانند از خدمات ارائه شده توسط موسسه‌ها و شرکت‌های معتبری مانند الی ثبت استفاده کنند.

به این نکته توجه داشته باشید که همه تغییرات صورت گرفته در شرکت‌ها به ثبت قانونی نیازمند نیستند. برای مواردی مانند تغییر در اساسنامه شرکت، انحلال شرکت، تغییر در تعداد سهامداران و شرکای شرکت و تغییر مدیران شرکت باید برای ثبت تغییرات شرکت اقدام کرد. افرادی که اطلاعات کافی در زمینه ثبت شرکت و ثبت تغییرات آن ندارند، بهتر است ابتدا با مشاوران موسسه الی ثبت مشورت کنند و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورند.

/ثبت-تغییرات-شرکت/https://elisabt.ir

چگونگی ثبت شرکت و ثبت تغییرات با الی ثبت در سال جدید

خدمات آنلاین موسسه الی ثبت برای ثبت برند، ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت

اگر به تازگی قصد دارید به کسب و کار با استفاده از ثبت برند و ثبت شرکت رونق ببخشید و یا شرکتی دارید که به تغییر نیاز دارد، باید برای ثبت شرکت یا ثبت تغییرات آن در اداره ثبت شرکت‌ها اقدام کنید، در غیر این صورت قانون به شما اجازه فعالیت نخواهد داد. با توجه به وقت‌گیر بودن انجام مراحل ثبت یا تغییرات شرکت، اکثر سهامداران این کار را به یکی از موسسه‌های معتبر و حرفه‌ای مانند الی ثبت با آدرس اینترنتی https://elisabt.ir/ می‌سپارند. الی ثبت خدمات دیگری مانند اخذ رتبه را نیز به شرکت‌ها ارائه می‌دهد. دریافت رتبه برای شرکت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و منجر به پیشرفت کسب و کار آن‌هل در بین رقبا می‌شود.

/ثبت-برند/https://elisabt.ir

مشاوران و افراد متخصص این حوزه در موسسه الی ثبت در زمینه دریافت رتبه برای شرکت‌ها دارای تجربه‌های بسیار ارزشمند و مفیدی هستند. برای دریافت مشاوره و راهنمایی‌های لازم می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۲۶۷۱۰۶۴۶ تماس بگیرید. مشاوران حرفه‌ای و متخصص این موسسه همواره آماده هستند که به سوالات مشتریان پاسخگو باشند. الی ثبت برای انجام مراحل ثبت شرکت، ثبت تغییرات و ثبت برند هزینه‌های بسیار مناسبی دریافت می‌کند و خدمات خود را با بهترین کیفیت ارائه می‌دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: