کد خبر : ۲۶۰۸۷۱
عضو کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس:
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵
عضو کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس گفت: هر مقدار مسائل مالی و اقتصادی کشور شفاف‌تر باشد، سرعت حرکت توسعه کشور افزایش پیدا می‌کند.

افزایش سرعت توسعه با شفافیت در مسائل اقتصادی

بورس نیوز: اصغر سلیمی، عضو کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس با اشاره به لزوم اصلاح رابطه مالی نفت با دولت با توجه به قانون بودجه کشور اظهار کرد: هر مقدار مسائل مالی و اقتصادی کشور شفاف‌تر باشد، سرعت حرکت توسعه کشور افزایش پیدا می‌کند. در زمینه اصلاح رابطه مالی شرکت ملی نفت و دولت نیز این مسئله صادق است و با اصلاح رابطه مالی دولت با نفت، سرعت و دقت توسعه در حوزه نفت و گاز افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه در گذشته روابط مالی نفت در کشور مشخص نبود، تصریح کرد: متأسفانه تا پیش از این، روابط مالی شرکت ملی نفت در کشور کاملاً محرمانه و نامشخص بود؛ به نحوی که همه می‌توانستند بدون هیچ‌گونه نظارتی سهم ۱۴.۵ درصدی شرکت ملی نفت از پول فروش نفت در موضوعات مختلف به مصرف برسانند و به هیچ کجا نیز پاسخگو نباشند.

سلیمی خاطرنشان کرد: اصلاح رابطه مالی دولت و شرکت ملی نفت لازم بود و معتقدم با تصویب و تغییر قانون بودجه کشور مبتنی بر شفاف شدن روابط مالی شرکت ملی نفت با دولت، قانونمندی در عملکرد این نهاد افزایش پیدا می‌کند و عملکرد این نهاد نیز شفاف خواهد شد که هر دو به نفع کشور است.

عضو کمیسیون داخلی و شورا‌های مجلس با بیان اینکه یکی از موضوعات بسیار مهم در جراحی اقتصادی شفافیت مالی نهاد‌های مختلف کشور است، بیان کرد: معتقدم با تغییراتی که در قانون بودجه ایجاد شده است، بتوانیم شفافیت لازم را در روابط مالی شرکت ملی نفت حاکم کنیم.

وی معتقد است که یکی از مهم‌ترین مصادیق جراحی اقتصادی، شفافیت در روابط مالی دولت با شرکت ملی نفت است.

سلیمی در خصوص عملکرد دولت سیزدهم برای اجرای قانون بودجه مجلس و شفافیت در روابط مالی شرکت ملی نفت، گفت: هرگاه مجری اقدام اجرای قانون مجلس کند باید در ارزیابی عملکردش نمره قبولی بدهیم، به‌طور کلی معتقدم هر مقدار بودجه شفاف باشد کل کشور از آن منتفع خواهند شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: