کد خبر : ۲۶۱۰۷۶
قیمت جهانی غلات کاهش یافت؛
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۵
نخستین محموله صادراتی اوکراین فردا در بنادر لبنان لنگر می اندازد قیمت جهانی را کاهش داد در حقیقت کشورها به صادرات از اوکراین مطمئن شدند.

کشتی صادراتی اوکراین فردا به لبنان می رسد+بورس نیوز

بورس نیوز:

این خبر که نخستین محموله صادراتی اوکراین روز شنبه به لبنان می‌رسید امیدواری کشور‌ها برای صادرات از این کشور را بیشتر کرده و توانسته تا حدودی قیمت غلات و گندم را در بازار‌های جهانی کاهش دهد.

پس از توافق روسیه و اوکراین برای صادرات نخستین محموله ذرت از اوکراین به مقصد لبنان حرکت کرده و کارشناسان پیش بینی کرده اند که پس از اینکه بازرسی‌ها در ترکیه به پایان رسید، روز شنبه در بنادر لبنان لنگر بیندازد.

هفته گذشته روسیه و اوکراین توافق کردند که محموله‌های کشاورزی از جمله گندم و غلات از بندر دریای سیاه به کشور‌های دیگر صادر شود، اما باید این محموله‌ها در ترکیه بازرسی شوند تا از نداشتن جنگ افزار و یا سایر موارد به غیر از محموله غذایی اطمینان حاصل شود.

بر اساس این گزارش این خبر مثبت توانسته قیمت کالا‌های اساسی از جمله گندم و خوراک دام را در بازار‌های جهانی کاهش دهد به طوری که امروز قیمت گندم ۵ دلار کاهش یافت و هر بوشل از این محصول به قیمت ۷۷۷ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.

قیمت ذرت هم که به عنوان خوراک دام استفاده می‌شود ۳.۲۵ دلار کاهش قیمت داشت و به قیمت ۶۰۳ دلار معامله شد.

قیمت دانه‌های روغنی هم امروز روند کاهشی داشت و قیمت سویا که بیشتر به عنوان استحصال روغن از آن استفاده می‌شود ۶.۲۵ دلار کاهش قیمت داشت. گیاه روغنی کانولا هم کاهش ۸.۵ دلاری را تجربه کرده است.

روسیه و لبنان که اکنون ۶ ماه است درگیر جنگ هستند  ۳۰ درصد غلات دنیا را تامین می‌کردند و عمده‌ترین صادر کنندگان دانه‌های روغنی در بازار‌های جهانی به حساب می‌آمدند.

پایان مطلب

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: