کد خبر : ۲۶۱۸۸۹
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
۰۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۰
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:خودرو در صورتی که در بورس به فروش برسد، قیمتی به مراتب پایین‌تر از قیمت بازار خواهد داشت، سود مازاد نیز در اختیار خودروساز قرار می‌گیرد و واگذاری خودرو به قید قرعه که همراه با رانت است با هیچ منطقی سازگار نیست.

واگذاری خودرو به قید قرعه با هیچ منطقی سازگار نیست

بورس نیوز: جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با توجه به زیان ۱۱۷ هزار میلیارد تومانی ناشی از قیمت‌گذاری دستوری در خصوص عرضه خودرو در بورس به عنوان راهکاری برای توقف زیان دهی خودروسازان اظهار کرد: خودرو در صورتی که در بورس به فروش برسد، قیمتی به مراتب پایین‌تر از قیمت بازار خواهد داشت، سود مازاد نیز در اختیار خودروساز قرار می‌گیرد و واگذاری خودرو به قید قرعه که همراه با رانت است با هیچ منطقی سازگار نیست.

وی منطقی‌ترین شیوه فروش را عرضه در بورس دانست و افزود: در صورتی که سود مازاد قابل توجهی از عرضه خودرو در بورس حاصل شود، می‌تواند در بخش تحقیق و توسعه و ارتقای دانش فنی و تکنولوژی تمامی خودروسازان مورد استفاده قرار بگیرد تا بدین ترتیب بر توان رقابتی آن‌ها افزوده شود.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت با توجه به اختلالات فنی سامانه یکپارچه فروش، خطا در اعلام نتایج، تحمیل تعهداتی خارج از برنامه فروش به خودروسازان و بروز تاخیر در روند جذب نقدینگی به دلیل تبدیل فروش هفتگی به فروش ماهانه بر این نکته تاکید کرد که ضمن لزوم ایفای تعهدات قبلی در قبال برندگان قرعه‌کشی می‌بایست عرضه در سامانه یکپارچه متوقف و شیوه عرضه خودرو در بورس جایگزین آن شود و تداوم روشی که موجب ایجاد رانت برای عده‌ای است، به هیچ وجه عقلانی نیست.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: