کد خبر : ۲۶۲۲۲۹
سوی رئیس جمهور روسیه اعلام کرد:
۱۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۴
رئیس جمهور روسیه روز جمعه اعلام کرد که روسیه آماده است حدود ۵۰ میلیون تن غلات و دو میلیون تن آمونیاک به بازار‌های جهانی صادر کند.

آماده صادرات ۵۰ میلیون تن غلات به بازار‌های جهانی

بورس نیوز: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز جمعه اعلام کرد که روسیه آماده است حدود ۵۰ میلیون تن غلات و دو میلیون تن آمونیاک به بازار‌های جهانی صادر کند.

پوتین در جلسه امروز جمعه شورای امنیت روسیه گفت: ما معتقدیم که افزایش محموله‌ها به فقیرترین کشور‌ها درست است. در مجموع تا پایان سال ۳۰ میلیون تن غله عرضه خواهیم کرد و آماده هستیم این حجم را به ۵۰ میلیون تن یا بیشتر برسانیم، زیرا امسال برداشت خوبی داریم.

پوتین تاکید کرد که روسیه بین ماه‌های می‌تا آگوست (اردیبهشت تا مرداد) ۶.۶ میلیون تن غلات به بازار‌های جهانی صادر کرده است که از این میزان ۶.۳ میلیون تن به کشور‌های آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین ارسال شده است.

رئیس جمهور روسیه درباره صادرات کود‌های شیمیایی گفت: روسیه در چهار ماهه امسال هفت میلیون تن کود شامل پتاس، نیتروژن، کود‌های مرکب و کود‌های مخلوط صادر کرده است که حدود سه میلیون تن آن معادل نیمی از این میزان به کشور‌های آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین رفتند.

پوتین با اشاره به اینکه روسیه آماده تامین آمونیاک به میزان حدود دو میلیون تن است، افزود: می‌توان از آن مقدار زیادی کود تولید کرد و با استفاده از این کود‌ها مقادیر زیادی گندم تولید کرد.

پوتین همچنین آمادگی روسیه را برای اهدای کود پتاس رایگان به کشور‌های در حال توسعه که بیشتر به آن نیاز دارند، ابراز کرد.

وی افزود: به دلیل تحریم‌ها مقادیر زیادی کود‌های شیمیایی روسی در برخی بنادر کشور‌های اروپایی انباشته شده است.

پوتین از لغو محدودیت‌های کمیساریای اروپا برای عرضه کود‌های روسی استقبال کرد، اما تاکید کرد که ممنوعیت عرضه به آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین غیرقابل قبول است و این ممنوعیت را تبعیض غیرقابل قبولی علیه شرکای ما توصیف کرد.

وی به وزارت امور خارجه کشورش دستور داد تا برای حل این مشکل با مقامات ذیربط از جمله سازمان ملل متحد همکاری کند و راه حلی برای صادرات کود‌های بلاروس نیز لحاظ شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: